18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skandal w Sejmie

W PiS przekroczyli wszelkie granice. OBRZYDLIWOŚĆ

Emilia Waszczuk
18.12.2020  07:57
PiS przegrało głosowanie w Sejmie. Powtórzyli
PiS przegrało głosowanie w Sejmie. Powtórzyli Fot: Piotr Molecki/East News

PiS znów miesza w Sejmie. Jarosław Kaczyński niezadowolony z wyniku głosowania, kazał je powtórzyć. Prezesowi można wszystko?

Znowu to samo! Pamiętacie słynne głosowanie w Sejmie i tekst "trzeba powtórzyć, bo przegramy?". PiS znowu bawi się w mordowanie demokracji i robi cyrk z sejmowych obrad..

Po raz kolejny posłowie i posłanki do pracy poszli pod osłoną nocy i pod osłoną nocy ustalali nowe prawo. I bęc. Nagle okazało się, że ciemność PiS nie sprzyja - przegrali głosowanie w sprawie o pracownikach medycznych.

PiS przegrywa głosowanie w Sejmie

Posłowie w nocy głosowali nad odrzuceniem poprawki Senatu do ustawy, która pozwala na ściąganie medyków spoza Unii Europejskiej bez dokładnego sprawdzania ich kwalifikacji. Problem w tym, że głosowanie nie poszło po myśli partii rządzącej - PiS przegrało. Wtedy jednak wszedł on - cały na biało Jarosław Kaczyński. I zarządził: TRZEBA POWTÓRZYĆ.

W roli posłańca Jarosława Kaczyńskiego wystąpił Piotr Gliński, który pospieszył do marszałek Elżbiety Witek i powiedział:

Elżbieta, jest prośba szefa, żeby zrobić przerwę, bo chyba reasumpcję trzeba będzie zrobić.

I pani Elżbieta posłuchała - przerwę zarządziła, a po niej powtórzyła głosowanie. Tym razem PiS zdobyło większość.

PiS morduje demokrację w Polsce? Powtórzyli głosowanie

Reasumpcja to powtórzenie głosowania, gdy w Sejmie nie uzyskuje się wymaganej większości, a wynik budzi wątpliwości. Ponadto do jej przeprowadzenia trzeba wniosku przynajmniej 30 posłów. Głosy oczywiście w trybie natychmiastowym się znalazły, pytanie tylko, czy na pewno wynik budził wątpliwości?

PiS jednym głosem przegrywa ważne głosowanie i... marszałek Witek zarządza przerwę. To i tak jest postęp, bo w przeszłości po prostu anulowała głosowanie bez żadnego trybu... - powiedział oburzony Borys Budka, szef PO.

„Zaszły istotne przesłanki do reasumpcji głosowania” - czyli kilku posłów PiS zaspało na głosowanie - skomentował z kolei Maciej Kopiec.

Znów PiS przegrał głosowanie. I znów kręcą i kombinują - napisała na Twitterze Barbara Nowacka.

Czytaj także