18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

co z wyborami?

TRZĘSIENIE ZIEMI W SEJMIE. PiS przegrywa głosowanie! Dymisja Gowina

Emilia Waszczuk
06.04.2020  13:32
TRZĘSIENIE ZIEMI W SEJMIE. PiS przegrywa głosowanie! Dymisja Gowina
TRZĘSIENIE ZIEMI W SEJMIE. PiS przegrywa głosowanie! Dymisja Gowina Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Szok w Sejmie. Prawo i Sprawiedliwość pierwszy raz od dawna nie wygrało głosowania. Ich pomysł korespondencyjnych wyborów wisi na włosku.

Gorąco w Sejmie w poniedziałek. Rząd debatuje o wyborach, zamiast zająć się problemami Polaków w czasie pandemii. Mateusz Morawiecki zapowiada szczyt epidemii na przełom maja i czerwca, po czym obiecuje... wprowadzenie nowych podatków.

Dymisja i przegrana PiS

Tymczasem Jarosław Gowin, który chciał wydłużyć kadencję prezydenta Andrzeja Dudy do 7 lat i odwlec wybory na 2022 rok, podał się do dymisji. Jak się okazuje, nie dogadał się z PiS, a nie zamierza popierać wyborów korespondencyjnych.

Podaję się do dymisji. Porozumienie pozostaje częścią Zjednoczonej Prawicy, rekomendowaliśmy na funkcję wicepremiera Jadwigę Emilewicz

- powiedział wicepremier w Sejmie.

Sam nie poprę ustawy ws. głosowania korespondencyjnego, ale przekonałem kolegów, by dać jej szansę, ta ustawa zostanie poparta przez większość posłów Porozumienia - dodał.

Zdaje się, że część Porozumienia poszła jednak za głosem swego szefa, bo w czasie poniedziałkowego głosowania na temat wyborów korespondencyjnych, marszałek Elżbieta Witek zamarła.

Tego bowiem w Sejmie jeszcze nie było. Uśmiechy zrzedły całej partii rządzącej. Głosowanie nad włączeniem do porządku obrad projektu PiS ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich, skończyło się remisem. Trzech posłów wstrzymało się od głosu. A to oznacza, że Prawo i Sprawiedliwość przegrało - dziś posłowie tematem się nie zajmą.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze