18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie zadowolony

Pieniądze Dudy miały trafić do obywateli. Posłowie PiS zabronili

21.01.2021  14:47
Andrzej Duda dostanie więcej
Andrzej Duda dostanie więcej Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Senatorowie zaproponowali, by przekazać obywatelom część pieniędzy, które mają trafić do Kancelarii Prezydenta. Andrzej Duda niczym Janosik oddałby 18 milionów potrzebującym obywatelom. Pomysł nie spodobał się ekipie Jarosława Kaczyńskiego.

Ostatnia uchwała Senatu przewidywała zmniejszenie potężnego wsparcia finansowego, które trafi w ręce urzędników Kancelarii Prezydenta. Na konto państwowego organu pomocniczego rząd przeleje aż 205 milionów złotych! W czasie, gdy większość firm ogłasza upadłość, pracownicy państwowi żyją jak królowie!

Senatorowie planowali zmniejszyć budżet kancelarii o 18 milionów złotych. Z całej sumy 3 miliony przekazano by na rzecz Europejskiego Centrum Solidarności, natomiast 15 milionów posłużyłoby do remontu drogi w Szczecinie.

Nam to pomoże, a myślę, że urzędnicy Kancelarii Prezydenta doskonale sobie bez tych pieniędzy by poradzili - przekazała w rozmowie z Fakt.pl Helena Urbaniak, mieszkanka Szczecina.

W czwartek posłowie zadecydowali, kto bardziej potrzebuje pomocy finansowej. Decyzja może wydawać się zaskakująca.

Pieniądze kancelarii trafią na remont rezydencji

Niestety posłowie nie poparli wniosku Senatu. Przeciwnych zmniejszeniu budżetu było aż 232 posłów. Andrzej Duda sporo na tym zyska.

Pieniądze, które zasilą budżet kancelarii, zostaną przeznaczone między innymi na remont pałacyku w Wiśle i rezydencji w Juracie. Żyć nie umierać...

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze