18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS traci władzę w Polsce!

Sensacyjny sondaż. Kaczyński postrada po tym zmysły!

Emilia Waszczuk
15.12.2020  16:52
Sensacyjny sondaż wyborczy. PiS traci władzę
Sensacyjny sondaż wyborczy. PiS traci władzę Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Co zrobi Jarosław Kaczyński, gdy straci władzę? Prezes stara się za wszelką cenę do tego nie dopuścić, ale skutki jego polityki są odwrotne. Najnowszy sondaż mówi jasno: nadchodzi koniec monopolu PiS.

Tak złych wyników PiS jeszcze nie miało. Odkąd partia Jarosława Kaczyńskiego objęła w Polsce władzę, "prawica" to ugrupowanie cieszące się największym poparciem społeczeństwa.

Rok 2020 okazuje się jednak zabójczy i zmienia cały świat. Czy to wina/zasługa koronawirusa, czy może nieodpowiedzialnych i często oburzających decyzji polityków? Na Białorusi kolejny miesiąc trwają protesty, w USA ze stołka spadł pewny siebie Donald Trump, w Polsce...

PiS straci władzę? Sensacyjny sondaż

W Polsce nastroje polityczne uległy gigantycznej zmianie i widać to dobitnie w najnowszym sondażu przeprowadzonym przez Kantar. Gdyby wybory parlamentarne w naszym kraju odbyły się zaraz po pandemii, Jarosław Kaczyński utraciłby swoje królestwo i groziłyby mu srogie konsekwencje - opozycja już zapowiedziała, że postawi prezesa przed trybunałem stanu.

Oto bowiem okazuje się, że poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości spadło, i to drastycznie. Partia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach mogłaby dziś liczyć na 25 proc. głosów. Dokładnie taki sam wynik notuje Koalicja Obywatelska, a to oznacza wojnę o koalicjantów i większość w Sejmie.

PiS bez koalicji = Kaczyński bez władzy

Kto i z kim miałby budować koalicję? Do Sejmu dostałyby się jeszcze 4 ugrupowania. Trzecia najsilniejsza siła w Polsce to ruch Szymona Hołowni Polska 2050, z wynikiem 13 procent głosów. Dalej są Lewica - 8 procent, Konfederacja - 6 procent i ledwo przekraczające próg wyborczy PSL - 5 proc. Ich dotychczasowi koalicjanci z Kukiz-15 wypadają z obiegu - notują zaledwie 2 proc. poparcia. 

Co ważne, udział w wyborach zadeklarowało aż 70 procent badanych, jednak 16 procent z nich nie było w stanie wskazać, na kogo oddaliby głos.

Czytaj także