18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kaczyński się zlęknie

PiS idzie na dno, sięgną mułu? Miażdżący sondaż

Emilia Waszczuk
12.11.2020  16:27
PiS idzie na dno. Nowy sondaż
PiS idzie na dno. Nowy sondaż Fot: eight_stars/Shutterstock

Nowy sondaż i wielkie zaskoczenie. PiS coraz dalej od samodzielnej władzy. Przedterminowe wybory oznaczałyby ich koniec!

PiS spada na dno? Polacy są wściekli i coraz więcej osób odwraca się od partii rządzącej. Gdyby teraz odbyły się wybory parlamentarne, samodzielna większość w Sejmie byłaby jedynie sennym marzeniem Jarosława Kaczynskiego.

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes dla portalu wPolityce, PiS znów notuje spadek poparcia i jest coraz bliżej oddania pierwszych skrzypiec w polskiej polityce opozycji.

PiS oddaje władzę? Nowy sondaż

Jak donosi prawicowy serwis, PiS może dziś liczyć na poparcie zaledwie 32 procent społeczeństwa! Ich przewaga nad drugim najsilniejszym ugrupowaniem to już tylko kilka procent. Koalicję Obywatelską popiera 29 procent badanych.

Sporym poparciem cieszy się też Lewica, która w badaniu Social Changes plasuje się na trzecim miejscu. Na klub chciałoby głosować 15 procent wyborców. W Sejmie znalazłyby się także Konfederacja (9 proc.) i koalicja PSL z Kukiz'15 (7 proc.).

Szymon Hołownia namiesza w polityce

Ale jest też inny wariant... W badaniu sprawdzono także, jak rozkładają się głosy wyborców, jeśli do wyborów przystąpiłaby partia Szymona Hołowni Polska 2050. I tu następuje duża zmiana na podium.

PiS zdobywa pierwsze miejsce z poparciem 31 procent, drugie przypada Polsce 2050 - 22 proc., a trzecie KO - 21 proc. Czwarta byłaby Lewica, na którą głos oddać chciałoby 12 procent badanych. Do Sejmu dostałyby się także Konfederacja z wynikiem 8 proc. i PSL - 5 proc.