18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

szok

Skandal na wyborach! Członek komisji DOSTAWIAŁ KRZYŻYKI na kartach!

29.06.2020  16:41
Skandal na wyborach! Członek komisji fałszował głosy
Skandal na wyborach! Członek komisji fałszował głosy Fot: Kamil Krukiewicz/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Szokujące doniesienia z Bytomia. W jednym z tamtejszych lokali wyborczych doszło do rażącego zachowania pracownika. Członek komisji fałszował karty!

Przewodniczący jednej z komisji wyborczych w Bytomiu zmuszony był zawiadomić policję po tym, co zauważył w czasie liczenia głosów. Jeden z jego współpracowników zabrał się za to z długopisem w ręku. Widząc kartę, na której anonimowy obywatel oddał głos niezgodny z jego przekonaniami, dostawiał na niej dodatkowe krzyżyki!

Zaszkodzić

Nie wiadomo na razie, ile kart udało się sfałszować nieuczciwemu pracownikowi. Wiadomo za to, komu chciał zaszkodzić. Przyłapany na gorącym uczynku został akurat, gdy dostawiał krzyżyk przy nazwisku Stanisława Żółtka, na karcie, na której zagłosowano na Rafała Trzaskowskiego - podaje Gazeta Wyborcza.

Sprawą już zajęły się służby. Teraz muszą sprawdzić, ile kart zostało sfałszowanych. Za przerabianie dokumentów wyborczych grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także
Przeczytaj więcej