18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"upadek Sejmu"

PiS PRZEGRAŁ w Sejmie! Ich reakcja? Takiego skandalu jeszcze nie było [WIDEO]

Emilia Waszczuk
22.11.2019  07:45
PiS PRZEGRAŁ w Sejmie! Ich reakcja? Takiego skandalu jeszcze nie było [WIDEO]
PiS PRZEGRAŁ w Sejmie! Ich reakcja? Takiego skandalu jeszcze nie było [WIDEO] Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

To, co wydarzyło się ostatniej nocy w Sejmie, przejdzie do historii. Większościowy rząd Prawa i Sprawiedliwości przegrał jedno z głosowań. Co więc zrobili? Postanowili je unieważnić.

Szok na sali sejmowej. Jak zawsze w przypadku rządów PiS, głosowania odbywały się w nocy. Tym razem coś jednak poszło nie tak. Prawo i Sprawiedliwość... przegrało. Ale i tak uczynili z tego wygraną.

W nocy z czwartku na piątek Sejm głosował w sprawie wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa - KRS. Nagle, ni stąd ni zowąd, tuż obok Elzbiety Witek pojawiła się posłanka PiS i przemówiła wprost do włączonego mikrofonu. A to co powiedziała, oburzyło posłów opozycji, zachwyciło marszałkinię, ucieszyło Jarosława Kaczyńskiego i... zostało zarejestrowane przez kamery.

Trzeba anulować, bo my przegramy, za dużo osób po prostu

- wypaliła przerażona posłanka. Więc pani Witek głosowanie anulowała.

PiS robi co chce

Nagranie z zajścia szybko trafiło do sieci i mediów i teraz oburza kolejne osoby. Zanim jednak to nastąpiło, w Sejmie wybuchła awantura. Posłowie żądali (oczywiście bezskutecznie) ujawnienia wyników pierwszego głosowania. To powtórzono, gdy PiS był już pewne ilości "swoich" na sali, a posłowie nauczyli się, który guziczek wcisnąć, by zagłosować zgodnie z linią partii.

To jest upadek Sejmu

- grzmiał z mównicy Borys Budka. I mało kto nie przyznaje mu dziś racji.

Członkowie KRS ostatecznie wybrani zostali - w powtórzonym głosowaniu, większością PiS. Będą nimi Marek Asta, Arkadiusz Mularczyk, Bartosz Kownacki i Kazimierz Smoliński.

Przeczytaj więcej
Komentarze