18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gdzie są granice?

Skandal w kościele. Tłumy modlą się o zwycięstwo Andrzeja Dudy

15.06.2020  16:08
Skandal w kościele. Tłumy modlą się o zwycięstwo Andrzeja Dudy
Skandal w kościele. Tłumy modlą się o zwycięstwo Andrzeja Dudy Fot: Bartlomiej Wojtowicz/REPORTER

Andrzej Duda powinien być dumny ze swoich wyborców. Są zdeterminowani do tego stopnia, że w kościele modlą się o jego zwycięstwo. Duchowny z Podkarpacia wywołał niemały skandal w świątyni. 

Andrzej Duda walczy o poparcie w wyborach prezydenckich. Co prawda kampania nie przeszkadza mu w zrobieniu sobie wrogów z całej społeczności LGBT w Polsce, ale najwyraźniej obecnie urzędujący prezydent stawia na inne grupy społeczne.

Andrzej Duda w modlitwach duchownego z Podkarpacia

W tym samym czasie wiele osób modli się o jego triumf w wyborach - dosłownie. Teoretycznie nie powinno się agitować za konkretnym kandydatem w świątyni - pewien ksiądz z Podkarpacia jednak postanowił podczas mszy wtrącić swoje trzy grosze. W rezultacie cały kościół modlił się o Dudę.

Boże, spraw, aby wszyscy zagłosowali na prezydenta Andrzeja Dudę

- miał powiedzieć duchowny podczas mszy niedzielnej.

O sprawie poinformował portal Rzeszów News, który dowiedział się o niej od jednej z uczestniczących we mszy kobiet. 

Wywołało to poruszenie i niesmak wśród zebranych. Nie zgadzam się, aby polityka w tak bezpośredni sposób była uprawiana w kościele katolickim

- informowała, jako świadek tej sytuacji.

Jakby tej sytuacji brakowało rysu skandalu, na mszy obecny był podkarpacki poseł z Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Gołojuch. Sam przyznał, że nie powinno dojść do takiej agitacji w kościele, ale usprawiedliwił duchownego tym, że obecnie jest "mocno schorowany".

Co jeszcze przyniosą nam czasy tej kampanii?

Czytaj także
Przeczytaj więcej