18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kaczyński wyciśnie nas do sucha

Zabójcza składka. PiS zaczyna OSTRE DOJENIE

Wojciech Kozicki
21.01.2020  20:35
Nowa opłata na ZUS - składka zdrowotna od której Polacy się pochorują
Nowa opłata na ZUS - składka zdrowotna od której Polacy się pochorują Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/East News,

Składka na ZUS w 2020 roku będzie bolesna dla pracowników i pracodawców. To pewne, danina wzrośnie, a PiS już zaciera ręce i szykuje się na ostre dojenie Polaków. Wysokość składki dla wielu osób będzie bolesnym ciosem.

PiS szaleje na bogato – gigantyczna inwestycja TVP z dotacją od rządu, programy socjalne, nowe samochody dla SOP za miliony. Skąd rząd weźmie pieniądze? Jak zwykle, partia hojnie zapłaci forsą obywateli. To już pewne, składka na ZUS znowu poszybuje w górę, co potwierdził Główny Urząd Statystyczny. Na podstawie średniej krajowej w czwartym kwartale ubiegłego roku (5368,01 zł) została wyliczona wysokość składki na ubezpieczenie zdrowotne w 2020 roku. Niektórym nie wyjdzie ona na zdrowie…

Składka na ZUS w 2020 roku

Jak przypomina money.pl, teraz składka zdrowotna wynosi już 362,34 zł. W lutym PiS zapuści swoje macki do portfeli Polaków i zabierze im o 20 zł więcej. "Fakt" dodaje, że każdy przedsiębiorca będzie musiał co miesiąc oprowadzić składki do ZUS w łącznej wysokości 1431,48 zł, a więc o 115 zł więcej, niż w 2019 roku.

W sumie więc składka na ZUS w 2020 roku będzie wynosić dokładnie 1431,48 zł. W porównaniu z zeszłym rokiem to wzrost o 115 złotych. Warto zaznaczyć, że jest to wartość uwzględniająca dobrowolną składkę na ubezpieczenie chorobowe. Bez niej firmy będą musieli płacić 1354,64 zł – podaje money.pl

Portal przypomina, że wzrosła również ilość ulg, z których mogą korzystać przedsiębiorcy. Biorąc jednak pod uwagę tempo z jakim rząd drenuje ich finanse, raczej jeszcze długo nie odetchną z ulgą.

logo Tu się dzieje