18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zarzuty i afera

Sąd zdecydował. Sławomir Nowak aresztowany

Wojciech Kozicki
22.07.2020  17:59
Decyzja sądu - Sławomir Nowak aresztowany
Decyzja sądu - Sławomir Nowak aresztowany Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Sławomir Nowak nie wyjdzie na wolność. Kontrowersyjny polityk PO i inne osoby zatrzymane w związku z gigantyczną aferą korupcyjną, został aresztowany. Media donoszą, że może nie wyjść z więzienia przez 15 lat.

Decyzja zapadła. Warszawski sąd ogłosił, że Sławomir Nowak został aresztowany na 3 miesiące. Wobec Dariusza Z., b. dowódcy "Gromu" zastosowano areszt warunkowy, ale jak oświadczyła rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr, może on wyjść na wolność jeśli wpłaci milion złotych poręczenia majątkowego. Prokuratura zamierza jednak zaskarżyć decyzję sądu wobec b. dowódcy "GROM-u".

Sławomir Nowak aresztowany

Decyzja o aresztowaniu zapadła w sądzie w środę ok. godz. 16.30. Posiedzenie w tej sprawie rozpoczęło się o godz. 10 w środę, a wnioski o aresztowanie b. ministra transportu Sławomira Nowaka, b. dowódcy jednostki "Grom" Dariusza Z. oraz biznesmena Jacka P. Prokuratura Okręgowa w Warszawie złożyła do sądu we wtorek ok. godz. 19. – podaje Interia.pl

Obrońca Sławomira Nowaka zapowiedział, że na decyzję w sprawie sądu w sprawie jego klienta zostanie złożone zażalenie. Twierdzi, że nie miał czasu, by  w pełni zapopznać się z materiałem dowodowym (90 tomów akt), a sam Nowak „nie zna motywów i dowodów, które zostały przedstawione".

Zarzuty dla Sławomira Nowaka

Były minister transportu w rządzie Donalda Tuska i były szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor Sławomir Nowak został zatrzymany w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i praniem brudnych pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest równolegle przez CBA i Prokuraturę Okręgową w Warszawie, a także Specjalną Prokuraturę Antykorupcyjną w Kijowie oraz Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy.

Były polityk jest podejrzany o żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych w zamian za przyznawanie prywatnym podmiotom kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie, a także o pranie pieniędzy. W efekcie tych przestępstw miał uzyskać 1,3 mln zł – podaje Onet.pl.

Sam Nowak twierdzi, że jest niewinny, a sprawa ma charakter polityczny.

Trzeba to jakoś przetrwać. To jest polityczna ustawka, doskonale o tym wiecie - odpowiedział Nowak w drodze do sądu na pytania reporterki "Faktów" TVN Arlety Zalewskiej.

Zagłosuj

Czy sędziowie i politycy powinni mieć immunitet?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze