18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Służby powinny się tym zająć"

Sławomir Nowak współpracował z Trzaskowskim?

Wojciech Kozicki
23.07.2020  09:46
Sławomir Nowak w sztabie Trzaskowskiego?
Sławomir Nowak w sztabie Trzaskowskiego? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Sławomir Nowak jest oskarżony o korupcję na Ukrainie i kierowanie grupą przestępczą. Dziennikarze już prognozują, że może pociągnąć za sobą innych polityków Platformy Obywatelskiej. Tymczasem media przypominają, że Nowak współpracował z Rafałem Trzaskowskim podczas kampanii wyborczej.

Sławomir Nowak wydaje się politykiem niezatapialnym. Przetrwał aferę zegarkową, a także wywinął się, gdy próbował odciągnąć od swojej żony kontrolę skarbową. Teraz może trafić na wiele lat do więzienia, ponieważ podobno dopuścił się korupcji na Ukrainie. Czy pójdzie na dno sam? Media przypominają jego związki z innymi politykami, w tym z Rafałem Trzaskowskim.

Sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego i Sławomir Nowak

Okazuje się, że Sławomir Nowak współpracował  z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim podczas ostatnich wyborów prezydenckich. Jaką pełnił rolę w sztabie?

Sławomir Nowak nie był członkiem partii. Nie był też członkiem samego sztabu wyborczego, tylko wspierał kampanię jak wiele innych osób Jeżeli mielibyśmy do czynienia z kimś kto jest członkiem Platformy Obywatelskiej, my natychmiast wtedy podejmujemy decyzję i takie osoby są wydalane z partii, jeżeli są im stawiane zarzuty, które są potwierdzane później przez sąd - tłumaczy Rafał Trzaskowski. (Wprost.pl)

Trzaskowski podkreślił, że partia nie jest odpowiedzialna za to co ludzie robią w czasie, kiedy działali poza kampanią. Tymczasem szef PO Borys Budka podejrzewa polityczny spisek. Uważa, że służby mogły inwigilować Sławomira Nowaka, by dobrać się do Rafała Trzaskowskiego. Zaapelował, by tę sprawę wyjaśniła w przyszłości komisja śledcza. Nie ukrywa jednak, że Nowak udzielał się w pewien sposób w kampanii Trzaskowskiego.

To była wymiana informacji, omawianie pewnych strategii, wymiany myśli. Jeżeli prawdą jest to, co mówią niektóre media, że celem polskich służb nie było wyjaśnianie czegoś, co już dawno było zamknięte na Ukrainie, a monitorowanie przeciwników politycznych, w tym samego kandydata na prezydenta, to mamy rzecz bulwersującą i skandaliczną. Służby powinny się zajmować tym, od czego są – powiedział Borys Budka. (Polsat News)

Tvp.info podaje natomiast, że Sławomir Nowak doradzał Trzaskowskiemu podczas kampanii. Portal przypomina jak szef sztabu prezydenta Warszawy nie chciał podać nazwisk doradców kampanijnych, nazywając ich jedynie „znakomitościami”.

Nie wiem, czy można powiedzieć, że są w sztabie; są konsultowani, podpowiadają pewne rozwiązania - komentował te doniesienia Sławomir Nitras. Tvp.info.

 

logo Tu się dzieje