18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To tak można?

Ślub Kurskiego to PRECEDENS? Nawet ksiądz rozkłada ręce

21.07.2020  13:50
Ślub Kurskiego to PRECEDENS? Nawet ksiądz rozkłada ręce
Ślub Kurskiego to PRECEDENS? Nawet ksiądz rozkłada ręce Fot: Damian Klamka/East News

Jacek Kurski po raz drugi w życiu wziął ślub kościelny. Jak się okazuje, nawet w oczach wieloletniego kapłana taka sytuacja wygląda jak precedens. Czy naprawdę można było unieważnić ślub po 24 latach małżeństwa, tak jak to się stało w przypadku byłego prezesa TVP i jego pierwszej żony?

Jacek Kurski po raz drugi stanął na ślubny kobiercu, tym razem u boku Joanny. Potem były prezes TVP bawił się przednio ze swoją wybranką na koncercie, który zastąpił im zabawę weselną.

Czy jednak naprawdę jest co świętować? Aby móc po raz drugi stanąć przed ołtarzem, Jacek Kurski musiał unieważnić swoje pierwsze, trwające ponad 20 lat małżeństwo, z którego zrodziła się trójka dzieci.

Jacek Kurski cudem unieważnił małżeństwo? Ksiądz rozkłada ręce

O unieważnienie ślubu kościelnego nie jest łatwo. Nawet dla księdza z 40-letnim stażem, sytuacja Kurskiego jest niejasna i wygląda na najprawdziwszy precedens.

Nie spotkałem ani w swojej diecezji, ani w innych, choć interesuję się tymi sprawami żeby po 24 latach małżeństwa, kiedy jest troje dzieci na świecie, nagle ktoś dostał unieważnienie kościelnego ślubu

- mówił w rozmowie z portalem wRealu24.pl ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Duchowny zastanawiał się też, dlaczego nie podano do wiadomości, co było przyczyną unieważnienia poprzedniego ślubu. Dokładnie nad tym samym zastanawia się aktualnie cała Polska.

Czytaj także
Przeczytaj więcej