18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wspomnienia wracają

Smutna Wielkanoc Kaczyńskiego w cieniu zamachu

16.04.2022  11:17
Jarosław Kaczyński spędzi Wielkanoc sam?
Jarosław Kaczyński spędzi Wielkanoc sam? Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Jarosław Kaczyński może w tym roku spędzić wyjątkowo smutną Wielkanoc. Lider Prawa i Sprawiedliwości w trudnych czasach wojny w Ukrainie zostanie sam na święta.

Jarosław Kaczyński jest człowiekiem głęboko smutnym i samotnym. Oczywiście, na co dzień twardą ręką trzyma swoją partię rządzącą. Prezes PiS trzęsie polską polityką, ale poza tym jego życie prywatne jest raczej przytłaczające. Zwłaszcza w takich chwilach, jak podczas Wielkanocy daje mu się to we znaki.

Jarosław Kaczyński jest głęboko religijny, więc okres świąteczny na pewno będzie przeżywał w wymiarze sakralnym. Natomiast w domu, przy stole nie będzie na niego czekała roześmiana rodzina. W życiu prezesa PiS stałym elementem jest wciąż samotność. Od momentu tragicznej śmierci jego brata bliźniaka, prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego - w Jarosławie gości niemalże wyłącznie bezbrzeżny, widoczny w oczach żal.

Jarosław Kaczyński będzie miał smutną Wielkanoc?

W tym roku Jarosławowi Kaczyńskiemu będzie jeszcze ciężej. Niedawno w rocznicę katastrofy smoleńskiej przyznał, że jest pewien, że 12 lat temu doszło w Smoleńsku do zamachu. Wielkanoc wypada zaledwie 7 dni od tego tragicznego dnia przykrych wspomnień.

Ma co prawda regularny kontakt z córką brata, Martą Kaczyńską, która sama ma już trójkę dzieci. Nie wiadomo jednak, czy kobieta znajdzie czas by odwiedzić swojego samotnego stryja. Przy takiej gromadce organizacja bywa naprawdę niełatwa. 

Mamy nadzieję, że polityk znajdzie pocieszenie, chociaż w miękkiej sierści swojego kota. Zwierzęta to dla osób samotnych często substytut prawdziwej rodziny, oby to mu wystarczyło, kiedy będzie spoglądał na stół pełen wielkanocnych pyszności.