18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS drży

Sojusznik GROZI Kaczyńskiemu?!

25.06.2021  17:19
Paweł Kukiz grozi Kaczyńskiemu?!
Paweł Kukiz grozi Kaczyńskiemu?! Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński odbiera subtelne groźby od Pawła Kukiza, który dopiero co został sojusznikiem PiS?! To może być początek końca ich współpracy. Czy prezes partii rządzącej dalej będzie pozwalał na takie zachowania?

Jarosław Kaczyński nie tak dawno zbratał się politycznie z Pawłem Kukizem. Współpraca ugrupowania Kukiz'15 z Prawem i Sprawiedliwością ma być jednak ograniczona bardzo konkretnymi zasadami. Czy tylko nam wydaje się, że polityk właśnie zagroził prezesowi PiS?

Kukiz GROZI Kaczyńskiemu?!

Paweł Kukiz był gościem programu "Sedno sprawy" w Radiu Plus. Kiedy został zapytany o to, czy nie obawia się, że PiS skorzysta z pomocy jego formacji przy ustawach dotyczących Polskiego Ładu i nie wprowadzi projektów Kukiz'15 - powiedział jasno, jak to wygląda.

Nie mam takiej obawy. Umowa jest tego rodzaju, że zanim dojdzie do głosowania jakiegoś bloku ustaw z Polskiego Ładu, przed głosowanie, każdego takiego bloku, musi być uchwalona jedna z ustaw Kukiz'15. Jeżeli to się będzie przeciągało do końca kadencji, to do końca kadencji ja będę przeciągał głosowanie nad Polskim Ładem

- odparł stanowczo.

Jarosław Kaczyński znany jest z tego, że trzyma swoje ugrupowanie twardą ręką i nie pozwala nikomu się sobie sprzeciwić. Twarde stanowisko Pawła Kukiza może mu nie przypaść do gustu i ta współpraca ma szansę zakończyć się tak samo szybko, jak się zaczęła.

Gdyby faktycznie PiS przestał współpracować z Kukiz'15 - mogłoby to oznaczać poważne zmiany w polskiej polityce, których na ten moment nikt z nas się nie spodziewa. Myślicie, że do tego właśnie dojdzie?