18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

horror czy bajka?

Szokujący wynik sondażu. KACZYŃSKI NIGDY NIE ODDA WŁADZY

Emilia Waszczuk
12.02.2021  20:16
Jarosław kaczyński nigdy nie odda władzy?
Jarosław kaczyński nigdy nie odda władzy? Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Nowy sondaż i nowe, zaskakujące dane. Pierwszy raz od dawna PiS może cieszyć się z wyników - lekką ręką utrzymują władzę w Polsce.

Zbliża się połowa miesiąca, czas na kolejne sondaże. Z ostatniego badania pracowni Kantar wynikało, że PiS i Jarosław Kaczyński mają wielki problem, bo nawet w koalicji z Konfederacją nie byliby w stanie zdobyć Sejmowej większości. Teraz Polacy dostają zupełnie inne prognozy. I prognozy te mogą wysoce uszczęśliwić sympatyków partii rządzącej.

Sondaż CBOS. KO idzie na dno

Wbrew innym badaniom, te przeprowadzane przez CBOS niemal zawsze wskazują na rekordowo niskie poparcie dla Koalicji Obywatelskiej. Tak jest i tym razem, co więcej, tak słabego wyniku KO nie notowała jeszcze chyba nigdy.

I tak - wedle wyników podanych przez pracownię - Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na zaledwie 12,4 proc. głosów obywateli. W wyścigu o władzę przegania ją Polska 2050 Symona Hołowni, osiągając wynik 19,2 procent.

Nawet, gdyby polska 2050 i KO połączyły siły, nie mają szans na przejęcie władzy. Oto bowiem do Sejmu wejść miałyby tylko dwie inne partie. Z żadną z nich wyżej wskazanym nie jest po drodze.

PiS nie odda władzy w Polsce

Tradycyjnie już zwycięstwo zdobywają PiS z Porozumieniem i Solidarną Polską. Koalicja Zjednoczonej Prawicy może liczyć na 33,2 proc głosów! Ewentualna koalicja KO i Polski 2050 to 31,6 proc...

Do Sejmu wejść miałaby ponadto jedynie Konfederacja, której zawierzyć ma 5,5 proc. badanych. Poza próg wyborczy po raz pierwszy wypadła w badaniu CBOS Lewica, otrzymując zaledwie 4,4 proc. poparcia.

CBOS podaje także, że Polacy mają coraz większy problem z politycznymi sympatiami i nie wiedzą, na kogo głosować. W poprzednim badaniu odsetek niezdecydowanych wynosił aż 15 procent, teraz wzrósł do 19!

Czytaj także
Przeczytaj więcej