18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polacy za prezesem

SENSACYJNY SONDAŻ! PiS znów odzyskuje władzę???

Emilia Waszczuk
30.12.2020  11:04
Sensacyjny sondaż. Jarosław Kaczyński odzyskuje władzę?
Sensacyjny sondaż. Jarosław Kaczyński odzyskuje władzę? Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Tak dobrego dla PiS sondażu nie było już od dawna. Według badania pracowni Estymator, na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować prawie 40 procent obywateli!

Ostatnie miesiące nie były zbyt dobre ani dla obywateli, ani dla polityków. Partia rządząca z każdym tygodniem traciła poparcie, by w końcu (wedle sondażu Kantar), zrównać się z Koalicją Obywatelską.

W przedostatnim dniu 2020 roku przyszły jednak wyniki najnowszego badania przeprowadzonego przez Estymator dla DoRzeczy.pl. I jest gigantyczne zaskoczenia. PiS znów wygrywa - i to ogromną liczbą głosów.

Nowy sondaż. Ogromne poparcie dla PiS

Jak wynika z sondażu, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w przyszłą niedzielę, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby aż 39,2 procent uprawnionych obywateli! Tym samym PiS mogłoby liczyć na aż 219 mandatów w Sejmie, czyli o 16 mniej, niż teraz.

Druga w zestawieniu jest Koalicja Obywatelska. Na największą partię opozycyjną głos deklaruje oddać 23,6 proc. badanych. Taki wynik daje KO 121 mandatów (13 mniej niż dotychczas).

Na trzecim miejscu plasuje się Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 12,9 procent, na czwartym - Lewica - 10,9 proc. Ostatnie miejsce w Sejmie przypada PSL, które w głosowaniu uzyskało wynik 7,4 proc. głosów.

Koniec Konfederacji. PiS traci władzę

Co ciekawe, to już kolejny sondaż, w którym Konfederacja wypada z obiegu - głos na partię deklaruje 4,8 proc badanych, a to oznacza spadek poniżej progu wyborczego i brak miejsca w Sejmie. Najnowszy sondaż wskazuje, że frekwencja wyborcza w wyborach do Sejmu wyniosłaby 54 procent.

W ostatnim badaniu pracowni Estymator dla Dorzeczy PiS otrzymał wynik o 0,4 proc. niższy, niż przed miesiącem. Co ciekawe, tylko Estymator ogłasza tak dobre noty partii rządzącej - pozostałe pracownie, jak Kantar czy IPSOS, dają im poparcie w granicach dwudziestu kilku, do trzydziestu procent.

I jeszcze jedno. Gdyby wszystkie partie opozycyjne zawiązały koalicję, PiS miałby poważny problem - to one stworzyłyby sejmową większość.