18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sondaż

KACZYŃSKI PRZERAŻONY. Jak czegoś nie zrobi, ZABIORĄ MU WŁADZĘ

Emilia Waszczuk
08.02.2021  08:09
PiS straci władzę w Polsce? Jarosław Kaczyński przerażony
PiS straci władzę w Polsce? Jarosław Kaczyński przerażony Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Prawo i Sprawiedliwość będzie musiało pożegnać się z władzą? Opozycja uzyskuje coraz większe poparcie społeczeństwa, Jarosław Kaczyński ma poważny problem.

Jarosław Kaczyński przestanie rządzić Polską? Prezes PiS ma dziś poważny problem - chciałby dalej władać, jednak na drodze stoją mu preferencje wyborcze obywateli. Jak ma utrzymać swoją pozycję, jeśli kolejne wybory parlamentarne będą sprawiedliwe, a Polacy na niego nie zagłosują?

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię IBRIS dla "Rzeczpospolitej", PiS ma poważny problem - brak większości sejmowej. Bez niej dalsza "dobra zmiana" nie ma szans na utrzymanie. Opozycja zgarnia wszystko.

Sondaż IBRIS. PiS traci większość

Przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad innymi ugrupowaniami utrzymuje się i choć jest duża, to i tak nie wystarcza. Już sama opozycja wie, że są na siebie skazani i muszą zawiązać koalicję, a ta najbardziej prawdopodobna to połączenie KO, Lewicy i Polski 2050. W takim układzie biją PiS na główkę.

W badaniu dla "Rzeczpospolitej" PiS dostaje 32 procent poparcia społeczeństwa. Druga na podium jest KO z wynikiem 19 proc., trzecia Polska 2050 - 18 proc. Do Sejmu dostałyby się jeszcze trzy kolejne ugrupowania, kolejno Lewica (8 proc.), Konfederacja (6 proc.) i PSL-Koalicja Polska (5 proc.). Niestety aż 12 procent badanych nie potrafiło wskazać, na kogo oddałoby głos przy urnie.

Nowy lider opozycji

Badanie przeprowadzone przez IBRIS wskazało także, że już niedługo wyniki te mogą się mocno zmienić. Szybujący dotąd do góry Szymon Hołownia ma poważnego konkurenta. Rzeczpospolita chciała wiedzieć, kto w opozycji byłby najlepszym liderem - Szymon Hołownia przegrywa tu z Rafałem Trzaskowskim. A jak warto wspomnieć, ten ostatni właśnie  ogłosił koalicję z KO, a latem omal nie odebrał władzy Andrzejowi Dudzie...