18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zabójczy sondaż

PiS nigdy nie odda władzy! Kaczyński będzie rządził do śmierci!

Emilia Waszczuk
06.09.2021  07:26
PiS nie odda władzy Nigdy
PiS nie odda władzy Nigdy Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Koszmar opozycji się spełnia - PiS odbudowuje poparcie. Wystarczyło znów wzbudzić mit złowieszczego uchodźcy i wprowadzić stan nadzwyczajny, by ich notowania poszybowały w górę?

Nowy miesiąc, nowe rozdanie. Jarosław Kaczyński jednak wie co robi i znowu idzie po władzę. Zdaje się, że chwilowe odejście od tematu pandemii i zastąpienie go tematem uchodźców, budowaniem zasieków na granicy i wprowadzeniem stanu wyjątkowego, spodobało się obywatelom. W najnowszym badaniu pracowni IBRIS dla Onetu PiS miażdży bowiem konkurencję.

Nikt nie jest w stanie zagrozić Zjednoczonej Prawicy? Polakom dobrze żyje się z szalejącą inflacją i odcięciem od środków Unijnych, bez żadnych sprzymierzeńców? Zdaje się, że tak, bo na Prawo i Sprawiedliwość chciałoby dziś głosować aż 36,6 procent obywateli!

PiS dyskwalifikuje konkurencję. Nie oddadzą władzy

Druga siła w Polsce - Koalicja Obywatelska - notuje aż 13 pkt proc. mniej i może liczyć na poparcie 23,1 procent wyborców. Jeszcze gorzej wypada silna niedawno Polska 2050 Szymona Hołowni, której zawierza ledwie 11,5 procent badanych.

W Sejmie znalazłoby się też miejsce dla skrajnie konserwatywnej Konfederacji i skłóconej Lewicy - na oba ugrupowania głosować chce po 8 procent wyborców. PSL-Koalicja Polska tym razem spada z woza, a dokładniej poza próg wyborczy i notuje poparcie 4,4, procent. Aż 8,4 procent badanych nie wie, na kogo miałoby oddać swój głos.

Na losach kraju zależy niespełna 60 procentom uprawnionych do głosowania mieszkańców - udział w wyborach deklaruje bowiem 59,6 procent Polaków.

Czytaj także