18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sondaż

PIS TRACI WŁADZĘ. Dramat na Nowogrodzkiej

Emilia Waszczuk
25.11.2021  07:55
PiS straci władzę po wyborach? Miażdżący sondaż
PiS straci władzę po wyborach? Miażdżący sondaż Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Opozycja idzie po władzę? Kolejny sondaż wyborczy wskazuje na ogromny spadek poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości. Wybory mogą zmienić układ polityczny w Polsce.

PiS rządzi Polską od kilku lat i już wiadomo, że rządy te przejdą do historii... Zdaniem niektórych zapamiętane zostaną jako najgorsze po 1989 roku. Niezliczone afery, przekręty, złamane zapisy konstytucji, wojenki z Unią Europejską, konflikt z Białorusią i w końcu pandemia, toczą się i toczyły pod władzą Prawa i Sprawiedliwości. Ach tak, zapomnieliśmy! Inflacja i drożyzna pobiły wszelkie możliwe rekordy!

Polacy budzą się ze snu rzekomej dobrej zmiany? Zdaje się, że tak, bo kolejny sondaż, tym razem przeprowadzony przez IBRIS dla Polsatu, pokazuje duży spadek poparcia dla Zjednoczonej Prawicy. Oj na Nowogrodzkiej musi panować gorączka.

Spadek poparcia PiS i Zjednoczonej Prawicy

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość utrzymałoby pozycję lidera. Cóż jednak z tego, gdy na samodzielną większość nie mają już żadnych szans? PiS i Zjednoczonej Prawicy zawierza dziś 30,2 proc. Polaków. To wynik o 4 punkty procentowe niższy, niż przed miesiącem!

Drugą siłą w Polsce pozostaje Koalicja Obywatelska z wynikiem 21,9 proc. głosów. Za mało, by rządzić, ale od dawna wiadomo, że do przejęcia władzy opozycja musi się zjednoczyć. Gdyby więc KO weszła w spółkę z Szymonem Hołownią i resztą ferajny... Mielibyśmy nowych włodarzy!

PSL wraca do gry

Polska 2050 notuje wzrost poparcia społeczeństwa. Tym razem zagłosować chce na nią 13 proc. obywateli, czyli 2,5 pkt proc. więcej, niż przed miesiącem. Do Sejmu dostałyby się też konfederacja (9,3 proc.), Lewica (7,6 proc.) i PSL-Koalicja Polska (5,1 proc.).

Aż 13 procent wyborców nie wie, na kogo głosować w wyborach.

logo Tu się dzieje