18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sondaż

WIELKA WOJNA W POLITYCE. Kaczyński w gorączce

Emilia Waszczuk
30.03.2021  08:22
Nowy sondaż, wielka wojna
Nowy sondaż, wielka wojna Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Najnowszy sondaż i wielka wojna w polityce. PiS znów spada, opozycja bije się o władzę, a kilkanaście procent Polaków nie ma pojęcia, komu zawierzyć i oddać władzę.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, na PiS i koalicja Zjednoczonej Prawicy zdecydowanie by je wygrały, choć z samodzielną władzą mieliby duży problem. Na prawicę zagłosowałoby 31 procent Polaków - wynika z badania IBRIS przeprowadzonego dla Onetu. PiS i koalicjanci zaliczają tu spadek poparcia o 1,9 pkt!

Wojna na opozycji. Nowy sondaż

Co z opozycją? Koalicja Obywatelska i Polska 2050 biją się o miano największej partii opozycyjnej i zaliczają niemal identyczny wynik w sondażu. Ciągle zwycięża KO, jednak tylko o włos. KO zalicza poparcie rzędu 17,3 procent (spadek o 0,9 proc.) a Polska 2050 17,2 proc. (spadek o 0,1 proc.).

W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy partie - skrajnie odmienne Lewica i Konfederacja, oraz PSL. Ci pierwsi otrzymują poparcie rzędu 9,1 procent (spadek o 1 proc.), drudzy 7,3 proc. (wzrost o 2,3 proc.). PSL ląduje na granicy i dostaje 5 procent głosów. Na kogo głosować nie wie aż 13,1 procent badanych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze