18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

oj oj oj

Nadchodzi koniec, Jarosławie

18.08.2022  09:03
Nadchodzi koniec, Jarosławie?
Nadchodzi koniec, Jarosławie? Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER, Planeta.pl

Koniec władzy PiS nadciąga? Kolejne sondaże wyraźnie dowodzą - partii Jarosława Kaczyńskiego będzie bardzo trudno utrzymać władzę.

Wybory parlamentarne już za rok, a w Polsce bardzo źle się dzieje. Nie dość, że inflacja, nie dość, że drogo, nie dość, że pieniędzy z KPO nie ma i pewnie nie będzie, nie dość, że perspektyw brak, to jeszcze Odra zatruta, a działania rządu wyglądają tak, jakby politycy za wszelką cenę próbowali coś ukryć.

Skoro w kraju dzieje się źle, to i nastroje społeczne się zmieniają i to niekoniecznie na dobre dla partii rządzącej. Aż chciałoby się (więc to robimy) zacytować tekst billboardu, który miał w ostatnich dniach zawisnąć przed siedzibą PiS przy ulicy Nowogrodzkiej, ale ktoś stwierdził, że jest zbyt kontrowersyjny: NADCHODZI KONIEC, JAROSŁAWIE.

PiS nie utrzyma władzy? Sondaż

Jaki koniec? Oczywiście śmierć, ale ta polityczna. Wszystko wskazuje na to, że PiS nie utrzyma władzy po wyborach parlamentarnych w 2023 roku. Może je wygrają, ale do większości sejmowej będzie im daleko. A bez tego z dalszego sterowania Polską nici.

Wedle najnowszego badania pracowni Kantar, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższy weekend, wygrałoby je PiS. Do rządzenia trzeba jednak większości, a tymczasem głos na partię deklaruje niespełna jedna trzecia wyborców - 30 procent. Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje tradycyjnie już Koalicja Obywatelska z wynikiem 25 procent głosów. Im również dużo brak do większości. Trzeba by więc budować koalicje...

Z kim? Tu mamy bardzo złe wieści dla PiS - już nie mogliby liczyć na wsparcie Konfederacji, ta bowiem wypada poza próg wyborczy. Do Sejmu dostałyby się za to Lewica  i Polska 2050, obie z wynikiem 9 procent głosów.

Dla kogo władza w Polsce?

Również badanie przeprowadzone przez Research Partner nie daje PiS wielkich nadziei na dalszą władzę. Na Zjednoczoną Prawicę głos zadeklarowało tu oddać 34,7 procent wyborców. W kontrze jest Koalicja Obywatelska z wynikiem 25,89 proc. głosów, a dalej Polska 2050 - 8,5 proc, Lewica - 7,4 proc. i Konfederacja - 5,7 proc.

Czytaj także