18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

trzęsienie ziemi na Nowogrodzkiej

Kaczyński dostanie białej gorączki! Jeszcze chwila i straci wszystko

Emilia Waszczuk
31.03.2021  07:56
Jarosław Kaczyński zwariuje z przerażenia? Władza mu się wymyka
Jarosław Kaczyński zwariuje z przerażenia? Władza mu się wymyka Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Sensacyjny sondaż zwiastuje zupełnie nowy ład w Polsce? PiS ma poważny problem, jeszcze większy zalicza Koalicja Obywatelska. W Polityce dzieje się prawdziwe trzęsienie ziemi.

Pracownia Kantar zbadała preferencje polityczne Polaków na zlecenie tygodnika "Polityka". Wyniki okazały się zadziwiające. Na miejsce w Sejmie mogłoby liczyć pięć różnych partii, ale kto właściwie stworzyłby rząd - ciężko powiedzieć. Wiadomo jedno - PiS już nie ma szans na samodzielne władanie!

Sondaż Kantar. PiS straci większość?

Badanie Kantar pokazuje wyraźnie: partia Jarosława Kaczyńskiego ma coraz większe problemy i już za chwilę może stracić miano największej w Polsce. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, na PiS zagłosowałoby 28 procent badanych. To wprawdzie najwyższa nota spośród wszystkich ugrupowań, ale...

Ale na prowadzenie mocno próbuje wybić się Polska 2050 Szymona Hołowni. Nowa partia gwiazdora TVN, który postanowił zacząć bawić się w politykę, dostaje aż 25 procent głosów i jest tylko krok za PiS.

Na trzecim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska, która traci tym samym miano największej partii opozycyjnej. KO notuje poparcie rzędu 17 procent. Poza nimi w Sejmie znalazłoby się miejsce już tylko dla posłów Lewicy (10 proc.) i Konfederacji (8 proc.). PSL zalicza katastrofalnie niski wynik - tylko 2 proc. głosów i spada mocno poniżej progu wyborczego. Aż 8 procent badanych nie wie, na kogo głosować, a 2 procent wskazuje "inną partię".

Duda prezydentem? Nic z tego

Kantar sprawdził też, co stałoby się, gdyby to teraz przeprowadzane zostały wybory prezydenckie, a do walki o stołek stanęliby dokładnie ci sami kandydaci, co latem. Czy skoro Szymon Hołownia powoli dogania PiS, mógłby dziś liczyć na prezydenturę? Showman ma szansę spełnić swe marzenie i przejąć władzę w kraju?

Przykro nam panie Szymonie, nic z tego. W pierwszej turze wygrałby Andrzej Duda, ale z wynikiem, z którym daleko mu do pewności we władaniu - dostaje 25 procent głosów. Drugi jest Rafał Trzaskowski z wynikiem 20 procent głosów i to on przechodzi do drugiej tury głosowania. Na Szymona Hołownię głos oddałoby 15 procent wyborców.

Co zaś ze wspomnianą drugą turą? Gdyby to teraz odbywały się wybory, powiedzielibyśmy Andrzejowi Dudzie bye bye. Prezydent dostałby w niej 32 procent głosów, a jego przeciwnik Rafał Trzaskowski 37. Aż 31 procent wyborców nie wiedziało, na kogo oddać głos.

Czytaj także
Przeczytaj więcej