18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wieczne rządy?

PiS deklasuje konkurencję w NAJNOWSZYM SONDAŻU

21.10.2021  18:10
PiS i nowy sondaż
PiS i nowy sondaż Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

PiS ma powody do szczerej radości. Kolejny sondaż przemawia za tym, że partia rządząca nie musi jeszcze długo martwić się o sprawowanie rządów w Polsce. Czy to oznacza, że oni nigdy nie oddadzą sterów?

PiS może odetchnąć z ulgą. Kolejny sondaż jednoznacznie pokazuje, że partia rządząca nie musi martwić się o władzę. Polacy popierają ją licznie mimo wszystko — niezależnie od błędów i politycznych niepowodzeń.

No cóż, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, PiS i koalicjanci zdeklasowaliby konkurencję, zyskując niemal 40 proc. poparcia. Taki wynik uzyskali w najnowszym sondażu Social Changes.

PiS triumfuje w sondażu

Dla odmiany nie wszyscy mogą mieć po tym sondażu szampańskie humory. Aż trzy ugrupowania, których przedstawiciele zasiadają w obecnym Sejmie, nie przekroczyłyby progu wyborczego. 

Jakie konkretnie były wyniki opisywanego sondażu? Koalicja rządząca Polską od 2015 roku zdobyła 39 proc. głosów badanych, co stanowi spadek o 1 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Na drugim miejscu znalazła się opozycyjna Koalicja Obywatelska, na którą chce głosować 26 proc. respondentów. Trzecia jest Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 13 proc. (wzrost o 1 pkt proc.). Na Wiejskiej dłużej zabawiłyby również Konfederacja i Lewica, które cieszą się poparciem kolejno 8 proc. (wzrost o 1 pkt proc.) i 7 proc. (bez zmian) ankietowanych. 

Natomiast progu wyborczego nie przekroczyłyby: Kukiz'15, PSL oraz Porozumienie, które popiera po 2 proc. badanych (bez zmian), a opcję "inna partia" wskazał 1 proc. Frekwencja według badania wynosi 61 proc. Czy nie przyjdzie czas na zmiany?