18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy sondaż

Kaczyński podskakuje z radości. Prezes bierze wszystko

Emilia Waszczuk
04.02.2021  07:35
Kaczyński zgarnia wszystko. Zaskakujący sondaż
Kaczyński zgarnia wszystko. Zaskakujący sondaż Fot: MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Jarosław Kaczyński ma powody do radości! Najnowszy sondaż daje mu pewna wygraną i gigantyczne poparcie społeczeństwa. No chyba że opozycja stworzy koalicję...

Takich wyników nikt się raczej nie spodziewał, a już na pewno nie władze PiS, przyzwyczajone do spadającego poparcia społeczeństwa. Zdaje się, że protesty kobiet, upadające firmy i bankructwa czy zmęczenie pandemią, w żaden sposób nie szkodzą Jarosławowi Kaczyńskiemu i jego kolegom.

Wedle najnowszego sondażu, przeprowadzonego przez Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu", PiS może liczyć na rekordowo wysokie (w porównaniu z innymi badaniami z ostatnich miesięcy) poparcie społeczeństwa. Opozycja zostaje za nimi daleko w tyle.

PiS wygrywa. Sondaż Pollster

Badanie Pollster przeprowadzono w dniach 29 stycznia - 1 lutego i wzięło w nim udział 1081 dorosłych osób. Aż 41,42 procent z nich oznajmiło, że gdyby doszło teraz do wyborów, zagłosowaliby na PiS!

Drugie najmocniejsze ugrupowanie w głosowaniu to Koalicja Obywatelska, na którą głos deklaruje niemal połowa mniej osób - 23,21 proc. badanych. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 15,25 proc.

Do Sejmu dostałyby się jeszcze dwie partie - Lewica i Konfederacja. Na Nową Lewicę głos deklaruje oddać 9,73 proc. osób, a na Konfederację 5,64.

Czytaj także
Przeczytaj więcej