18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Duża zmiana

To koniec władzy PiS w Polsce? Rywale rosną w siłę

08.10.2020  17:27
PiS się kończy? Nowy sondaż
PiS się kończy? Nowy sondaż Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

PiS powoli kończy swoją polityczną karierę w kraju? Wygląda na to, że Konfederacja i Lewica mają szansę poskromić politycznego lidera. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń.

PiS powoli... się kończy? Tak można by stwierdzić, patrząc na jeden z najnowszych sondaży politycznych. Widzimy na nim niezwykle klarownie, że obecna partia rządząca zaczyna tracić swoje żelazne wpływy w kraju.

PiS się kończy? Najnowszy sondaż nie pozostawia wątpliwości

Z najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych przygotowanego przez Social Changes wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku października wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Jednakże, aktualnie na formację Jarosława Kaczyńskiego chce zagłosować "jedynie" 38 proc. badanych. To w porównaniu do wcześniejszych wyborów - znaczny spadek.

W stosunku do poprzedniego sondażu, poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości zmniejszyło się aż o 4 punkty procentowe. Oznacza to, że sytuacja partii rządzącej się pogarsza.

Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, na drugim miejscu uplasowałaby się Koalicja Obywatelska z wynikiem - 24 proc. głosów badanych. Znaczną poprawę sytuacji odnotowują również Konfederacja i Lewica. Na tę drugą chce głosować 14 proc. respondentów, co oznacza wzrost o aż 3 punkty. Z kolei 2 punkty zyskała właśnie Konfederacja, którą obecnie popiera 11 proc. badanych. 

Do Sejmu weszłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem 6 proc. Będziemy świadkami wielkich zmian?

Czytaj także