18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nowy sondaż

Kaczyński aż przebiera nóżkami. Sporo mu urosło

Emilia Waszczuk
14.01.2021  08:22
Jarosław Kaczyński podskakuje z radości. Władzę ma w kieszeni?
Jarosław Kaczyński podskakuje z radości. Władzę ma w kieszeni? Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Do wyborów jeszcze daleko, ale Polacy już typują. Pracownia Social Changes przeprowadziła sondaż dla portalu wPolityce. PiS zdecydowanie zwycięża.

Pandemia pandemią, śnieg śniegiem, nie zapominajmy jednak o innych ważnych rzeczach. Jedna z nich to polityka i fakt, kto nami rządzi. To my wybieramy sobie parlament i zdaje się, że obecna władza w Polsce wielu Polakom zdecydowanie pasuje...

Skąd te wnioski? A stąd, że PiS niezmiennie wygrywa sondaże, a najnowszy daje im kolejny wzrost poparcia. Fakt - przeprowadzony został dla portalu wPolityce - chyba jedynego, w którym badania zawsze dają PiS potężną przewagę nad konkurencją. Jak by nie było - Jarosław Kaczyński z wyniku może się cieszyć.

Sondaż wyborczy. PiS bierze wszystko

Oto bowiem Prawo i Sprawiedliwość dostaje aż 35 procent poparcia badanych i oczywiście plasuje się na pierwszym miejscu w wojnie o sejmowe fotele. Druga jest Koalicja Obywatelska z wynikiem 27 proc., a podium zamyka Lewica z poparciem rzędu 12 procent.

Do Sejmu weszłaby już tylko Konfederacja z poparciem 10 proc. badanych. Kukiz'15 i PSL wypadają poza obieg i dostają kolejno 4 i 3 proc. głosów.

Szymon Hołownia i Polska 2050 mieszają w polityce

W badaniu dla wPolityce pracownia Social Changes wzięła też pod uwagę wersję wyborów, w których startuje Szymon Hołownia z partią Polska 2050. Tu wyniki nieco się zmieniają, a Jarosław Kaczyński, jako szef partii rządzącej, nie ma szczególnych powodów do radości...

PiS wprawdzie dalej jest najsilniejsze, ale spada i mogłoby liczyć na poparcie rzędu 32 procent, KO - 23. Na trzecie miejsce wskakuje Polska 2050 - 22 procent, czwarte dostaje Lewica - 9 proc. Całość zamyka Konfederacja z wynikiem 8 procent głosów.

Jeśli więc w Sejmie zawiązałyby się koalicje, KO z Polską 2050 i Lewicą zgarniają aż 54 procent i zdecydowanie górują nad prawicą z PiS i Konfederacją w spółce.

Czytaj także