18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sondaż

Trwoga w sercu Kaczyńskiego. BĘDZIE MUSIAŁ ODDAĆ WŁADZĘ

Emilia Waszczuk
01.12.2021  10:36
Smutek Jarosława Kaczyńskiego. Będzie musiał oddać władzę
Smutek Jarosława Kaczyńskiego. Będzie musiał oddać władzę Fot: STANISŁAW KOWALCZUK/East News

Żal, smutek, trwoga, paniczne szukanie wyjścia z tragicznej sytuacji. W PiS musi trwać wielka gorączka. Partia skokowo traci poparcie społeczenstwa. Z takimi wynikami kolejnych wyborów już nie wygrają.

Kolejny sondaż wyborczy i załamanie Jarosława Kaczyńskiego się pogłębia. Prezes PiS ma teraz bardzo, bardzo ciężki okres. Poparcie mu spada i to na łeb, na szyję, obóz władzy ogarniają kolejne afery, rząd nie radzi sobie z pandemią i szalejącą inflacją... Oj chyba ktoś powinien szykować się na utratę władzy.

Wszystkie badania politycznego poparcia z ostatnich tygodni wskazują jeden trend - wyborcy odwracają się od Prawa i Sprawiedliwości, koalicja rządząca traci elektorat. Jednocześnie opozycji rośnie szansa na przejęcie rządów.

Poparcie PiS spada

Najnowszy sondaż został przeprowadzony przez IBRIS na zlecenie Onetu. W ostatnim badaniu pracowni, PiS i ich koalicjanci ze Zjednoczonej Prawicy mogli liczyć na poparcie aż 36,6 proc. obywateli. Teraz notują kilka punktów procentowych mniej i dostają 32 procent głosów. Ciągle sporo, ale NIEWYSTARCZAJĄCO.

Na drugim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska, z poparciem 22,1 proc. badanych. Im też słupki spadają, ale zdecydowanie mniej dynamicznie - w stosunku do poprzedniego badania tracą zaledwie jeden punkt procentowy.  

Polacy nie wiedzą, na kogo głosować

Trzecie miejsce tradycyjnie już zajmuje Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą głosować chce dziś 11,8 proc. społeczeństwa. W sejmie znalazłoby się też miejsce dla Konfederacji, Lewicy i PSL-Koalicji Polskiej, z poparciem kolejno 7,1, 7 i 6,4 procent wyborców.

W tym wszystkim warto zwrócić uwagę na obywateli niezdecydowanych. Na kogo głosować nie wie aż 13,7 procent osób biorących udział w badaniu. Do wyborów chce iść 53,9. ankietowanych.

Czytaj także