18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sondaż

KACZYŃSKI BĘDZIE WŁADAŁ POLSKĄ? Nie ma sobie równych

Emilia Waszczuk
28.12.2020  08:24
Sondaż IBRIS. PiS wygrywa wybory
Sondaż IBRIS. PiS wygrywa wybory Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Nastroje polityczne w Polsce się zmieniają? Tak, choć niewiele. Nowy sondaż wyborczy wskazuje jasno - PiS nadal nie ma silnej konkurencji i wygrywa wybory.

Nowy sondaż wyborczy zaskakuje? W ostatnim badaniu Kantar dostaliśmy prawdziwy polityczny przewrót - poparcie dla PiS i KO zrównało się i wyniosło po 25 procent. Teraz nastroje polityczne dla WP zbadał IBRIS - i dostajemy tu zupełnie inne, choć bliższe pozostałym badaniom wyniki.

Okazuje się, że mimo wielu zawirowań, PiS ciągle w Polsce cieszy się najwyższym poparciem. Gdyby to teraz odbyły się wybory parlamentarne, na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby aż 33,2 procent Polaków.

Sondaż wyborczy IBRIS. Konfederacja na wylocie

Drugą siłą w państwie pozostaje Koalicja Obywatelska, na którą głos chciałoby oddać 23,6 procent obywateli. Na podium wskakuje też Szymon Hołownia i jego Polska 2050. Pan gwiazdor bawiący się w polityka notuje jednak spory spadek poparcia - aż 5,3 proc w stosunku do ostatniego badania dla WP i kończy z wynikiem 9,1 procent głosów.

Do Sejmu wkroczyliby także politycy Lewicy, która może liczyć na 8,9 procent głosów, oraz PSL-Koalicja Polska. Zdaje się, że pożegnanie z Kukiz'15 im służy - odkąd się rozstali, zaczęli przekraczać próg wyborczy i dziś notują poparcie rzędu 6 procent.

Zupełnie odwrotnie jest z Konfederacją. Janusz Korwin-Mikke i Krzysztof Bosak mają dziś twardy orzech do zgryzienia - ich radykalizm zaczyna się coraz mniej uśmiechać Polakom. Głos na Konfederację deklaruje 4,5 procent badanych.

Niestety ciągle bardzo duży odsetek Polaków nie wie, na kogo głosować. Niezdecydowanie ogłasza aż 14,7 procent badanych! Do urn poszłoby z kolei tylko 45,9 procent uprawnionych osób.

Czytaj także