18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sondaż

Wielkie przegrupowanie w Sejmie. To koniec władzy PiS?

Emilia Waszczuk
24.11.2020  07:41
PiS straci władzę w Polsce? Nowy sondaż
PiS straci władzę w Polsce? Nowy sondaż Fot: Piotr Molecki/East News

Zmieniają się nastroje społeczne i polityczne wybory Polaków. Gdyby teraz odbyły się wybory, PiS miałby problem ze stworzeniem koalicji i objęciem władzy w Polsce.

Kolejny sondaż i kolejne zmniejszenie przewagi Prawa i Sprawiedliwości nad innymi partiami. Według badania wykonanego przez Kantar dla Faktów TVN24, partia rządząca dalej cieszy się najwyższym poparciem, ale miałaby już bardzo duży problem ze stworzeniem koalicji.

PiS bez większości w Sejmie? Sondaż

Co się zmienia? PiS notuje już zaledwie 27 procent poparcia badanych, Koalicja Obywatelska depcze im mocno po piętach i notuje wynik zaledwie 2 proc. niższy (25 proc. poparcia).

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższych dniach, o sukcesie mógłby mówić Szymon Hołownia. Polityk showman i jego Polska 2050 zdobyli w badaniu aż 14 procent głosów. Kolejne ugrupowanie, które mogłoby liczyć na miejsce w Sejmie, to lewica (8 proc.), a zaraz za nią Konfederacja (7 proc.). Dla PSL i Kukiz'15 nie byłoby miejsca w Sejmie - popiera ich 4 proc. badanych, spadają więc poza próg wyborczy.

PiS traci poparcie, co z tym zrobią?

Jak na razie nie wydaje się, by partia rządząca w jakikolwiek sposób walczyła o zdobycie poparcia w społeczeństwie. Wściekłość na rząd pojawia się w kolejnych grupach zawodowych i kolejnych regionach Polski

Zamiast budować poparcie, PiS jakby celowo idzie na wojnę z obywatelami i testuje ich wytrzymałość. W ostatnich dniach po cichu wprowadzili zakaz spotkań w czasie świąt Bożego Narodzenia, rozwścieczyli też wierne im Podhale, a przy okazji całą branżę turystyczną. Zamknęli hotele i zakazali organizowania wyjazdów innych, niż służbowe, oraz zaplanowali ferie zimowe dla dzieci z całej Polski w jednym czasie - a to oznacza gigantyczne straty finansowe.

Jednocześnie PiS nie zamierza umacniać się wobec ludzi, szuka za to rozwiązań w Sejmowych szeregach i próbuje podkupić posłów innych partii.

Przeczytaj więcej
Komentarze