18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabójczy sondaż

Twardy elektorat mięknie? Wyborcy PiS nie wierzą już w PiS!

Emilia Waszczuk
16.08.2022  10:01
Wyborcy PiS przestają wierzyć w PiS
Wyborcy PiS przestają wierzyć w PiS Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Wyborcy pis przestają już wierzyć w to, że ich ukochana partia będzie dalej rządzić z Polski. Zaskakujące wyniki sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.

Wybory parlamentarne już za rok i zdaje się, że nie jest to dobra informacja dla partii rządzącej. Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości topnieje, czemu raczej nikt nie powinien się dziwić. W kraju postępuje drożyzna, inflacja szaleje, Polacy biednieją na potęgę, a wszelkie perspektywy znikają. Znika też wiara w to, że wkrótce nastąpi poprawa - jest wręcz przeciwnie, przyszłość widzimy w coraz czarniejszych barwach.

Kto wygra wybory jesienią 2023 roku? Kto będzie rządził w Polsce? Czy zmiana władzy przyniesie poprawę warunków życia i wróci nadzieję na lepsze czasy? Wszystkiego dowiemy się dopiero za ponad rok. Wcześniej można jedynie gdybać, gdybali więc sami wyborcy w sondażu przeprowadzonym przez pracownię United Surveys. W badaniu zleconym przez Wirtualną Polskę wyrazili swoje opinie na temat przyszłej władzy w kraju nad Wisłą (i martwą Odrą).

PiS nie utrzyma władzy - sondaż Wirtualnej Polski

Czego dowiedzieliśmy się o nastrojach Polaków? Między innymi tego, że aż 30,9 procent obywateli nie wierzy, że PiS utrzyma władzę po wyborach. Twierdzą oni, że owszem, głosowanie wygrają, ale ich wynik będzie za niski dla stworzenia rządu większościowego. Rządy w kraju przejmie zjednoczona opozycja.

Jedna trzecia to mało? Cóż, to najwyższy wynik spośród wszystkich wskazanych opcji. W to, że PiS wygra wybory i władzę utrzyma, wierzy 27,3 procent wyborców. 28,3 procent twierdzi zaś, że najlepszy wynik w wyborach uzyska jedna z partii opozycyjnych i to oni będą rządzić. 13,5 procent badanych zaznaczyło odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć".

Wyborcy PiS przestają wierzyć w PiS

Pracownia United Surveys sprawdziła ponadto, jakie odpowiedzi wskazywali wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. I tu bardzo zła wiadomość dla partii rządzącej. Aż 41 procent z nich twierdzi, że PiS wybory wygra, ale władzy nie utrzyma - przejmie ją opozycja. W kontrze jest 48 procent wyborców PiS. Zaledwie 2 procent badanych całkowicie porzuciło wiarę w to, ze PiS zdobędzie najwyższy wynik, a 9 procent nie ma zdania.