18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

partia w opałach

KACZYŃSKIEMU SPADA. PiS traci poparcie

Emilia Waszczuk
02.12.2021  13:02
Poparcie dla PiS spada
Poparcie dla PiS spada Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Przedterminowych wyborów jednak nie będzie? Poparcie dla PiS spada w kolejnym sondażu. Partia Jarosława Kaczyńskiego jest w poważnych tarapatach.

Trudne czasy nastały dla PiS, poparcie im spada i widać to już nawet w sondażach przeprowadzanych na zlecenie prorządowych mediów. W najnowszym badaniu sporządzonym dla portalu wPolityce.pl przez pracownię Social Changes, Zjednoczona Prawica wprawdzie zdobywa dużo większe poparcie, niż pokazują to inne sondaże, traci jednak jeden punkt procentowy, co przypieczętowuje trend spadkowy. Oj chyba faktycznie ktoś ma problemy.

PiS traci poparcie

Gdyby więc wybory parlamentarne przeprowadzono w najbliższą niedzielę. PiS i ich kamraci zdobyliby w nich pierwsze miejsce z wynikiem 38 procent głosów. Drudzy na podium byliby politycy Koalicji Obywatelskiej, na których głosować chce 25 procent badanych (bez zmian w stosunku do poprzedniego sondażu).

Trzecią siłą polityczną w kraju pozostaje Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 12 procent społeczeństwa (-1 pkt proc.). Na Konfederację głos deklaruje 10 procent badanych (bez zmian), a na Lewicę 9 (+1 pkt. proc). Pozostałe partie spadają poniżej progu wyborczego.

W wyborach udział deklaruje wziąć 61 procent wyborców.