18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ała

DUDA PĘKA Z DUMY. Kaczyński wścieknie się, gdy to zobaczy

Emilia Waszczuk
08.09.2020  15:47
Andrzej Duda pęka z dumy. Jarosław Kaczyński będzie wściekły
Andrzej Duda pęka z dumy. Jarosław Kaczyński będzie wściekły Fot: Jakub Kaminski/East News

Andrzej Duda może być z siebie dumny - Polacy go kochają i twierdzą, że jest świetnym politykiem i prezydentem. Jarosław Kaczyński nie ma już tego szczęścia...

Nowy sondaż i nowy ranking polityków cieszących się największym zaufaniem społeczeństwa. Jest rekord - obecny prezydent okazuje się wielbionym przez Polaków, i to jeszcze bardziej, niż przed wyborami.

Ostatni rekord, który współdzielił z Łukaszem Szumowskim, dawał obu politykom wynik 51,1 procent. Chwilę później zaczęły się polityczne i epidemiczne zawirowania, notowania Łukasza Szumowskiego zaczęły ostro spadać, a do walki z Andrzejem Dudą stanął Rafał Trzaskowski. I się porobiło...

Andrzej Duda z najwyższym zaufaniem

Nowe badanie zostało przeprowadzone przez pracownię IBRIS dla Onetu. Rekordowo wysokie poparcie uzyskał w nim Andrzej Duda, któremu ufa aż 52,2 procent ankietowanych. Jego szef Jarosław Kaczyński nie będzie zbyt szczęśliwy - został za Dudą daleko, daleko w tyle.

W tyle został też premier, choć dystans między politykami jest krótki. Zaufanie dla Mateusza Morawieckiego deklaruje 48,6 procent badanych. Trzeci na podium jest najbardziej znienawidzony przez PiS polski polityk, który omal nie odebrał rządów Andrzejowi Dudzie. Rafał Trzaskowski cieszy się zaufaniem 43,5 procent ankietowanych.

Politycy z najwyższym zaufaniem

Sondaż IBRIS dla Onetu pokazuje także, jakim zaufaniem cieszą się inni politycy w Polsce. Tuż za podium znalazł się Szymon Hołownia (43,3 proc), za nim Władysław-Kosiniak-Kamysz (32,6). Kto dalej? Oto wyniki.

  • Andrzej Duda - 52,2 proc.,
  • Mateusz Morawiecki - 48,6 proc.,
  • Rafał Trzaskowski - 43,5 proc.,
  • Szymon Hołownia - 43,3 proc.,
  • Władysław Kosiniak-Kamysz - 32,6 proc.,
  • Jarosław Kaczyński - 30,7 proc.,
  • Zbigniew Ziobro - 28,6 proc.,
  • Donald Tusk - 26,5 proc.,
  • Krzysztof Bosak - 25 proc.,
  • Paweł Kukiz - 25 proc.

Politycy, którym Polacy nie ufają

IBRIS zbadał także, komu obywatele nie ufają w Polsce. I uwaga! Część nazwisk pokrywa się z tymi na liście najbardziej zaufanych. Ale nie wszystkie.

Zdrowy dystans i ostrożność Polacy w najwyższym stopniu zachowują wobec... Zbigniewa Ziobry. Ministrowi sprawiedliwości, który z racji wykonywanej funkcji powinien być raczej nieskazitelny, nie ufa aż 57,9 procent badanych! Drugie miejsce to kolejny cios dla Jarosława Kaczyńskiego. Prezesowi PiS nie ufa aż 57,8 procent osób.

Dostało się także jednemu z liderów Lewicy. Robertowi Biedroniowi nie ufa aż 57,1 procent ankietowanych.