18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nowy sondaż

PiS wygra wybory? KACZYŃSKI BUDUJE POPARCIE NA WOJNIE

23.03.2022  07:40
PiS wygra najbliższe wybory?
PiS wygra najbliższe wybory? Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Wyjazd do Kijowa się sprawdził? W dobie wojny i niepokoju, ale też szalejącej drożyzny, PiS umacnia pozycję lidera. Głosować na Zjednoczoną Prawicę chce blisko 35 procent wyborców!

Wojna w Ukrainie, a w Polsce... Co właściwie dzieje się w Polsce? Inwazja Rosji przykryła wszystkie inne informacje, a rząd normalnie działa. Co robią poza pokazówkami i wyjazdami do ostrzeliwanego Kijowa? Ciągle pracują na wygraną w coraz bardziej zbliżających się wyborach.

Okazuje się przy tym, że zabójcza inflacja i koszmarna drożyzna nie są w stanie odebrać PiS i Zjednoczonej Prawicy elektoratu. Wedle najnowszego sondażu ponad 30 procent społeczeństwa oddałoby w wyborach swój głos na Jarosława Kaczyńskiego i spółkę!

Sondaż wyborczy. PiS wygrywa

PiS i Zjednoczona Prawica pozostają niekwestionowanym liderem politycznym w Polsce i o ponad 10 punktów procentowych wyprzedzają drugą w kolejce Koalicję Obywatelską. Na koalicję rządzącą w wyborach parlamentarnych głos planuje oddać aż 34,6 procent Polaków! KO może przy tym liczyć na aż/zaledwie 23,2 procent głosów - wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez United Surveys dla DGP i RMF.

Trzecią siłą polityczną w Polsce pozostaje Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 11,1 procent. Zaledwie 6,9 proc. obywateli głosować chce na Lewicę, a 6,7 na Konfederację. PSL-Koalicja Polska spada poniżej progu wyborczego z wynikiem 4,8 proc. głosów. Aż 12,7 proc. Polaków nie wie, na kogo głosować w wyborach.

Zdaje się więc, że wojna za wschodnią granicą tylko umacnia miejsce PiS i daje im silniejszy mandat. Czyżby wyjazd do Kijowa jednak odniósł swój skutek? Czyżby udawanie rządu, że to oni pomagają w zakwaterowaniu i dostarczeniu podstawowych produktów ukraińskim uchodźcom (w rzeczywistości to działania samorządów i obywateli) się sprawdziło?