18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

BADUM

SENSACYJNY SONDAŻ! Bez Kaczyńskiego JEGO KUMPLE IDĄ NA DNO

07.09.2020  09:44
Nowy sondaż. PiS na czele, koalicjanci bez szans
Nowy sondaż. PiS na czele, koalicjanci bez szans Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin w tarapatach. Bez Jarosława Kaczyńskiego zginą - nikt nie chce ich w polityce! Według najnowszego sondażu, koalicjanci PiS umarliby śmiercią tragiczną bez swojego sojusznika.

Rekonstrukcja rządu nadciąga, a Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro stają na rzęsach, by wywalczyć jak najwięcej w koalicji z PiS. Teraz okazuje się, że przyjaźń i oddanie Jarosławowi Kaczyńskiemu są dla nich jedyną szansą na polityczne "być".

Jak wykazał najnowszy sondaż parlamentarny, Porozumienie i Solidarna Polska zdecydowanie nie są ulubionymi partiami Polaków. Są wręcz ugrupowaniami najmniej lubianymi - znalazły się na szarym końcu listy, z najniższym wynikiem poparcia wyborców. Gdyby nie koalicja z PiS, nie miałyby szans na miejsce w Sejmie.

PiS z największym poparciem. Nowy sondaż

W ostatnim sondażu przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski przez IBRIS, nie ma większego zaskoczenia - najwyższym poparciem ciągle cieszy się PiS, choć z wynikiem poniżej 40 procent. Gdyby wybory odbyły się teraz, partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 38,3 procent głosów.

Drugą siłą w Rządzie byłaby Koalicja Obywatelska - głos na nich zadeklarowało 28 procent badanych. Na podium znalazłaby się także... Konfederacja - w sondażu uzyskuje aż 8,4 procent głosów.

Do Sejmu dostałyby się jeszcze dwa ugrupowania. To Lewica z poparciem 6,7 procent i PSL z wynikiem 5,9 procent. Porozumienie i Solidarna Polska pozostają daleko, daleko w tyle - partia Jarosława Gowina mogłaby liczyć na 1,7 procent głosów, a Zbigniewa Ziobry na 1,4 proc. Aż 9,6 procent badanych nie potrafiło wskazać, komu oddaliby swój głos.

Przeczytaj więcej
Komentarze