18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ała

Dramat prezydenta. 5 lat po wyborach wymierzyli mu ostry policzek

24.05.2020  13:54
Andrzej Duda w opałach. Goni go Rafal Trzaskowski
Andrzej Duda w opałach. Goni go Rafal Trzaskowski Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Polacy chcą zmiany prezydenta? Równo 5 lat od dnia, w którym Andrzej Duda został wybrany głową państwa, nastroje polityczne mocno się zmieniają. Dziś ciężko byłoby mu wygrać wybory!

Według sondażu IBRIS dla WP.pl, gdyby teraz odbyły się wybory prezydenckie, Andrzej Duda nadal pozostawałby liderem, jednak poparcie dla niego topnieje. Badanie daje mu już nie 59 procent (tak było około dwóch miesięcy temu), a 42,3 procent głosów.

Z dnia na dzień wśród kandydatów na prezydenta pojawił się nowy czarny koń, który galopem prze do zwycięstwa i przejęcia władzy. To nowy człowiek na wybory prezydenckie z ramienia KO. Rafał Trzaskowski w każdym kolejnym sondażu zyskuje coraz większe poparcie. Według najnowszych, niedzielnych danych, to już 23,2 procent!

Druga tura pewna

Oznacza to, że właśnie Duda i Trzaskowski stoczyliby między sobą walkę ostateczną w drugiej turze. Który by wygrał? Jak zagłosowaliby wyborcy innych kandydatów? Tego jak na razie nie wiemy. Wiemy za to, na jakie poparcie mogą liczyć pozostali politycy w wyścigu do prezydenckiego stołka.

  • Szymona Hołownia - 11,4 proc.,
  • Władysław Kosiniak Kamysz - 9,3 proc., 
  • Krzysztof Bosak - 4 proc.,
  • Robert Biedroń - 2,7 proc.

7,1 procent badanych nie potrafiło wskazać swojego kandydata. Udział w wyborach deklaruje z kolei 48,8 procent badanych.

Przeczytaj więcej
Komentarze