18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kaczyński bez wyjścia?

Kolejny poseł odchodzi z PiS

Wojciech Kozicki
20.11.2020  19:32
Posłowie odchodzą z PiS - Kaczyński znajdzie wyjście z kryzysu?
Posłowie odchodzą z PiS - Kaczyński znajdzie wyjście z kryzysu? Fot: Jakub Kaminski/East News

Jarosław Kaczyński myśli pewnie, że ten chłodny wiaterek na plecach to przeciąg. Kiedy zorientuje się, że to chłodny powiew grozy i porażki? Zapewne jeszcze nie wyschły łzy po odejściu z PiS Lecha Kołakowskiego, a tymczasem musi szykować się kolejną stratę. Rząd może opuścić niesforny Andrzej Sośnierz. Prezes straci większość w Sejmie?

Poseł Lech Kołakowski odszedł z PiS, a Jarosław Kaczyński zapewne poczuł zimny dreszcz. Polityk zagroził, że z nim odejdzie spora grupa posłów i tym samym PiS straci większość w Sejmie. Koszmar prezesa staje się jawą. Teraz media donoszą, że do opuszczenia tonącego okrętu szykuje się Andrzej Sośnierz.

Sośnierz może odejść z PiS

Sośnierz, czyli były prezes NFZ, skomentował medialne doniesienia. Przyznał, że nie wyklucza ewakuacji z PiS. Nie przewiduje, że Zjednoczona Prawica starci większość, ale znów obnaża jej słabości.

Prędzej czy później musi się to zakończyć mało pozytywnie dla PiS. Prowokowanie napięć ma swoją cenę. „Piątka dla zwierząt” była najbardziej spektakularnym objawem rozłamu i to ona ujawniła to, co tliło się od jakiegoś czasu. Gdzieś to musiało wybuchnąć – powiedział Sośnierz.

Sośnierz twierdzi, że w rządzie jest wiele tematów spornych i problemów, a on bezskutecznie próbował przeforsować swoje pomysły na walkę z COVID-19. Nikt go nie słucha, więc może czmychnąć ze stadka Kaczyńskiego.

Sośnierz zapewne odejdzie, ale dawna niektórzy przewidywali, że Kaczyński i tak się go pozbędzie. Ojciec Dobromira Sośnierza krytykował rząd za nieudolną walkę z koronawirusem, mówiąc m.in., że „system nie istnieje” i brutalnie ujawniając kłamstewka PiS.

Przekazuję swoje sugestie ws. walki z pandemią, ale z małą skutecznością. Jeśli będę dalej nieskuteczny, znajdzie się ktoś skuteczniejszy, będzie można inaczej, to nie wykluczam takiej możliwości – zapowiada Sośnierz. (Wprost.pl)

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze