18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koalicja w Warszawie?

Spotkanie Hołowni z Trzaskowskim. Będzie układ?

01.07.2020  15:31
Hołownia i Trzaskowski - obaj chcą być niezależni politycznie
Hołownia i Trzaskowski - obaj chcą być niezależni politycznie Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Szymon Hołownia przegrał wybory prezydenckie, ale wciąż chce wygrać karierę polityczną. Chociaż oficjalnie nie popiera Rafała Trzaskowskiego tylko oficjalnie nie głosuje na Dudę, najwyraźniej chce dogadać się z prezydentem Warszawy... a może nawet zająć jego miejsce!

Nie ma już mowy o bezpiecznym moczeniu stópek w brodziku. Showman z TVN wskakuje do politycznego basenu na główkę! Szymon Hołownia mówi otwarcie o założeniu partii politycznej Polska 2050 i planach działalności na kilkadziesiąt lat. Może nawet zostać prezydentem Warszawy, a układ z Platformą Obywatelską wisi w powietrzu. Prowadzący „Mam Talent” już bez podchodów flirtuje z Trzaskowskim. Co więcej, osoby ze sztabu Hołowni potwierdziły, że ich lider rozważa ubieganie się o władzę w Warszawie.

Hołownia i Trzaskowski - polityczny układ?

To już potwierdzone, że Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski spotkają się w środę, aby porozmawiać o "ponadpartyjnej prezydenturze". Obaj kandydaci zachęcają, by śledzić ich rozmowę w mediach społecznościowych. Kandydat Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że publicznie odniesie się do 4 punktów minimum ponadpartyjnej prezydentury, które wczoraj ogłosił Szymon Hołownia.

Hołownia wczoraj mówił, że bezpartyjna prezydentura powinna opierać się na trzech wetach: "demokratycznym", "zielonym" i "samorządowym". Żąda również, by stanowiska szefa Kancelarii, ministra ds. kwestii prawnych, ministra ds. kwestii zagranicznych oraz szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego pełniły osoby niezwiązane wcześniej z partiami politycznymi.

Hołownia chce także powołania nowego organu w Kancelarii Prezydenta, który doradzałby głowie państwa ws. ustaw związanych z samorządem. Zaapelował także, by Najwyższa Izba Kontroli zbadała stopień "upolitycznienia" m.in. w spółkach Skarbu Państwa – pisze Polsat News.

Tymczasem Trzaskowski na wiecach zapowiada, że będzie prezydentem bezpartyjnym i politycznie niezależnym.

Czytaj także
Przeczytaj więcej