18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Członek PiS wymyka się spod kontroli

Tajne spotkanie Dudy z Rydzykiem. Kto ma większy interes?

Wojciech Kozicki
04.11.2021  17:54
Po co Duda spotkał się z Rydzykiem? Co te ananasy kombinują?
Po co Duda spotkał się z Rydzykiem? Co te ananasy kombinują? Fot: Grzegorz Olkowski/Polska Press/East News

Tadeusz Rydzyk można liczyć na wsparcie i protektorat PiS? Wszystko wskazuje na to, że TAK! Media nieoficjalnie informują, że potajemnie spotkał się z Andrzejem Dudą. W jakim celu redemptorysta stanął oko w oko z prezydentem?

Tajne spotkanie Tadeusz Rydzyka z Andrzejem Dudą? Wirtualna Polska nieoficjalnie informuje, że we wrześniu mieli tajemnicze rendez vous w Pałacu Prezydenckim. Co więcej, prezydent staje się „najważniejszym sojusznikiem” dyrektora Radia Maryja po tym, gdy oziębieniu uległy relacje z Jarosławem Kaczyńskim i jego świtą.

Duda i Rydzyk coś kombinują? Tajne spotkanie

Jak ujawnił informator Wirtualnej Polski, Andrzej Duda jako prezydent wkrótce kończący drugą kadencję, nie ma nic do stracenia. Chciałby więc zyskać na dobrych relacjach z mediami ojca Rydzyka. Czy będzie budował elektorat w oparciu o zwolenników Radia Maryja i Telewizji Trwam? Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że Jarosław Kaczyński będzie potrzebował właśnie tych mediów przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w 2023 roku.

Spotkanie przebiegło w dobrej, towarzyskiej atmosferze. Ojciec dyrektor opowiadał o toruńskich inwestycjach Fundacji Lux Veritatis, m.in. o budowanym Muzeum Pamięć i Tożsamość, które zostanie oddane do użytku w 2022 roku. Nie do końca był zadowolony ze współpracy z instytucjami państwowymi, kontrolowanymi przez polityków PiS, a wspierającymi go finansowo. Wypowiadał się podobnie jak wiele razy na urodzinach Radia Maryja, gdzie potrafił wbić szpilę rządzącym. Krytykował Strajk Kobiet i aktywistów LGBT – pisze Wirtualna Polska, powołując się na informatora z Pałacu Prezydenckiego.

Jak na razie Kancelaria Prezydenta i Radio Maryja nie potwierdziły, że doszło do spotkania Dudy i Rydzyka.

Super Express zwraca uwagę, że „rozmowy musiałby być owocne”, ponieważ podczas mszy świętej z okazji Dziękczynienia w Rodzinie - wydarzenia TV Trwam i Radia Maryja - uczestniczyli nie tylko minister edukacji Przemysław Czarnek, czy wiceminister obrony narodowej Wojciecha Skurkiewicza, ale też szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych. Widziana była również podczas październikowej imprezy inauguracyjnej uczelni Rydzyka (w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu) i odczytała wówczas list gratulacyjny przekazany przez prezydenta Polski.