18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Władza totalna

Stało się! Jarosław Kaczyński wchodzi do rządu

30.09.2020  15:49
Jarosław Kaczyński wraca do rządu
Jarosław Kaczyński wraca do rządu Fot: Piotr Molecki/East News

Stało się! Mateusz Morawiecki ogłosił szczegóły rekonstrukcji rządu na specjalnej konferencji prasowej. Mówiono o tym od dawna, ale teraz jasne stało się, że Jarosław Kaczyński zostanie wicepremierem.

Jeszcze dziś donosiliśmy o możliwych zmianach w rządzie po jego rekonstrukcji. Teraz czarno na białym widzimy, co się zmieni. Na specjalnej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki ogłosił, co następuje.

Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia. Nowymi twarzami w rządzie, zostaną: Grzegorz Puda jako minister rolnictwa i leśnictwa, Przemysław Czarnek jako minister edukacji i nauki oraz Michał Cieślak jako minister członek Rady Ministrów.

Jarosław Kaczyński wraca do rządu!

Zdecydowanie najbardziej elektryzująca wiadomością jest to, że do rządu wchodzi Jarosław Kaczyński. Szef Prawa i Sprawiedliwości będzie od teraz wicepremierem. Do rządu wraca też Jarosław Gowin, któremu będzie podlegać Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. 

Od wielu dni wszyscy żyli rekonstrukcją rządu, która teraz stała się faktem. Chociaż nie ma wielkich zaskoczeń, najmocniej przejmuje Polaków powrót Jarosława Kaczyńskiego do rządu. Wcześniej pojawiały się nawet głosy, że przejmie on stanowisko premiera.

Wciąż nieznane jest nazwisko ministra bez teki z ramienia Solidarnej Polski. Poznamy je w najbliższym czasie 

- zapowiedział Morawiecki.

Pozostaje czekać, czy przyniesie nam to jeszcze jakieś mocne zaskoczenia. Na zakończenie swojego wystąpienia, Mateusz Morawiecki podziękował odchodzącym ministrom.

Chcę podziękować wszystkim ministrom, którzy odchodzą z rządu. Niektórzy z nich znajdą ponownie rolę w ramach zrekonstruowanego rządu. Ich obecność była ważna dla osiągnięcia sukcesów przez Zjednoczoną Prawicę i w kontekście wyzwań w przyszłości

- mówi Morawiecki. 

Czeka nas świetlana przyszłość?

logo Tu się dzieje