18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

AWANTURA W SEJMIE

STAN WYJĄTKOWY PRZEDŁUŻONY! Zdecydowali po zmroku

Emilia Waszczuk
01.10.2021  07:35
PiS przedłuża stan wyjątkowy
PiS przedłuża stan wyjątkowy Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Politycy zdecydowali w sprawie stanu wyjątkowego w Polsce. Głosowanie posłów poprzedziła wielka awantura i straszenie Polaków zoofilami.

Prezydent Andrzej Duda złożył wniosek o przedłużenie stanu wyjątkowego w Polsce, a posłowie go przyjęli. Głosowanie poprzedziła gorąca, burzliwa wręcz debata polityków.

Posłowie opozycji przekonywali, że stan wyjątkowy Polsce wcale nie jest potrzebny, a jego wprowadzenie to tylko zasłona - ich zdaniem PiS probuje ukryć swoją nieudolność i kolejne afery.

Wydłużacie stan wyjątkowy, traktując go jako zasłonę dymną, dla rozkładu systemu. Chcecie przykryć kolejne raporty NIK-u. Wstydzicie się swoich tłustych kotów

- mówił Krzysztof Gawkowski z Lewicy.

Z sali co raz słychać było krzyki "hańba" i "gdzie są dzieci". To drugie to reakcja na fakt, iż polska straż graniczna wywiozła z powrotem na granicę kobiety z dziećmi.

PiS straszy gwałceniem krów

Politycy PiS oczywiście uparcie obstawali przy konieczności przedłużenia stanu wyjątkowego, tłumacząc, że to jedyne słuszne rozwiązanie w dobie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Minister Mariusz Kamiński po raz kolejny straszył złymi uchodźcami i Rosją. Na koniec poinformował, że dzięki działaniom partii granica będzie "nowoczesna i nie do przejścia". - Nie zakrzyczycie prawdy i faktów - oznajmił.

No lewactwo, kto z was przyjmie pod swój dach zboczeńca, który gwałcił krowę albo kobyłę?

- krzyczał z mównicy poseł PiS Piotr Kaleta.

Ostatecznie Sejm przedłużył stan wyjątkowy na kolejnych 60 dni. Za było 237 posłów, przeciw 179. 31 osób wstrzymało się od głosu.