18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

grupa ryzyka

Kolega z partii ostrzega Dudę. Prezydent w niebezpieczeństwie?

29.07.2020  13:31
Kolega z partii ostrzega Dudę
Kolega z partii ostrzega Dudę Fot: Shutterstock

Andrzej Duda jest w niebezpieczeństwie? Jego partyjny kolega poważnie ostrzega prezydenta. Ignorancja polityka może skończyć się tragedią!

Stanisław Karczewski postanowił trochę postraszyć, trochę skrytykować, a trochę sprowadzić na dobrą drogę prezydenta Andrzeja Dudę. Senator PiS, były marszałek, a być może niedługo minister (takie przynajmniej krążą plotki) zdecydował się na ostrzeżenie głowy państwa.

Karczewskiemu zdecydowanie nie spodobały się deklaracje Andrzeja Dudy sprzed kilku tygodni. Na jednym z wieców wyborczych prezydent wprost oznajmił, że jest przeciwnikiem "jakichkolwiek szczepień" i nie zamierza pozwalać na wbijanie sobie igieł w ciało. Na grypę też się nie zaszczepi, "bo nie".

Duda w grupie ryzyka

Antyszczepionkowe zapędy Andrzeja Dudy skrytykował już obecny minister zdrowia Łukasz Szumowski. Teraz odniósł się do nich Stanisław Karczewski, który straszy: ktoś taki jak prezydent musi się szczepić, bo przez częste spotkania z ludźmi jest w grupie wysokiego ryzyka!

Nie będę namawiał pana prezydenta, będę namawiał Polaków, żeby się szczepili. Kilkakrotnie robiłem szczepienia publiczne. Szczepiłem się z jednym ministrem, z drugim ministrem. Będę szczepił się na pewno z ważnymi osobami w państwie

- powiedział Karczewski w TVN24. Jak jednak zaznaczył, Andrzej Duda powinien wziąć szczepienia "bardzo pod uwagę, przeanalizować".

Uważam, że powinien się zaszczepić, powinni się szczepić ci, którzy są w grupie ryzyka: lekarze, pielęgniarki, dziennikarze - mówił polityk na antenie.

Czytaj także