18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki powrót

Stanisław Żółtek przekazuje 45 tys. głosów. Ubliżył Dudzie?

09.07.2020  13:42
Stanisław Żółtek przekazuje 45 tys. głosów. Ubliżył Dudzie?
Stanisław Żółtek przekazuje 45 tys. głosów. Ubliżył Dudzie? Fot: Jan Bogacz/TVP/East News

Stanisław Żółtek był zdecydowanie najbardziej kolorowym uczestnikiem wyborów prezydenckich. Dawny kandydat postanowił wypowiedzieć się przed II turą. W swoim stylu przekazał jednemu z kandydatów własne poparcie.

Stanisław Żółtek to zdecydowanie internetowy triumfator pierwszej tury wyborów prezydenckich. Mało znany kandydat podbił serca internautów m.in. słynnym "menelowym plus". Teraz postanowił przekazać jednemu z kandydatów swoje poparcie.

Stanisław Żółtek 28 czerwca zajął 7 miejsce w stawce, zyskując 0,23 proc. wskazań. Oznacza to, że zagłosowało na niego 45 419 osób. W momencie, kiedy liczy się każdy głos, poparcie dawnego kontrkandydata jest szczególnie istotne.

Stanisław Żółtek przekazuje poparcie

"Dziennik Zachodni" w swojej rozmowie ze Stanisławem Żółtkiem, przypomniał mu słowa obecnie urzędującego prezydenta, walczącego o reelekcję. Mówił on o nim, że: „jest osobą, która jest szanowana przez wielu krakowian. Jest człowiekiem, który czuje głębokie przekonanie, by działać w polityce, działać społecznie. I muszę powiedzieć, że darzę go szacunkiem”.

Bardzo mi miło z tego powodu. Miło, że ma taką opinię. Nie będę mówił, czy ją podzielam. Ale tamte słowa prezydenta to raczej nie była gra. Powiedział to dawno i uczciwie, bez przymusu, nie widziałem w tym walki o moje głosy moje. Ja też mówiłem, że go szanuję i lubię

- mówił o tym fakcie Stanisław Żółtek.

Mimo iż zapewniał, że chętnie z Andrzejem Dudą napiłby się wódki, to nie jemu postawi krzyżyk na karcie wyborczej.

Od razu powiem: moim zdaniem pan Duda nie kandyduje w tych wyborach, więc nie mogę na niego zagłosować (...) Kandyduje partia PiS z Kaczyńskim na czele. Cała władza wykonawcza kandyduje i partia. A władza, mam na myśli rząd i partię PiS, nie może mieć takiego wpływu na prezydenta

- stwierdził Żółtek.

Myślicie, że w ten sposób ubliżył Andrzejowi Dudzie? Dalej Stanisław Żółtek twierdził, że "rozum mi mówi, żeby głosować przeciwko Dudzie, ale serce podpowiada, że nie mogę głosować w ogóle". 

Gdybym musiał zagłosować, tobym zagłosował na Trzaskowskiego

- dodał.

Myślicie, że ostatecznie rozum wygra z sercem w przypadku Żółtka?

Przeczytaj więcej
Komentarze