18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie robi sobie jaj...

Zakaz reklamy mięsa, jajek i mleka. Spurek atakuje

Wojciech Kozicki
18.02.2021  19:06
Sylwia Spurek walczy z mięsem, jajem i mlekiem
Sylwia Spurek walczy z mięsem, jajem i mlekiem Fot: Value Stock Images/East News, Thierry Monasse/REPORTER/East News

Europosłanka Sylwia Spurek, czyli zapalona wyznawczyni demokracji i wolności słowa, chce zakazać reklam nabiału, mleka i mięsa. Podkreśla, że skoro mamy już zakaz reklamowania papierosów, czas pójść o krok dalej. Jeśli ta decyzja zapadnie i okaże się, że Spurek nie robi sobie jaj, to wiele osób będzie rzucało mięsem.

Sylwia Spurek uwielbia ekologię i weganizm i swoją pasją chciałaby zarażać innych, nawet jeśli tego nie chcą. Europosłanka Zielonych na Twitterze wywołała burzę, gdy zaapelowała, by wprowadzić zakaz promowania i reklamowania nabiału, mięsa i mleka. Porównała go do zakazu reklamowania papierosów.

Spurek walczy z mięsem i mlekiem. Nie robi sobie jaj

Na tym jednak Spurek nie zamierza poprzestać. Uważa, że trzeba wprowadzić zakaz reklamowania i promowania WSZYSTKICH produktów, które szkodzą zdrowiu ludzi i negatywnie wpływają na klimat.

Internauci są dla europosłanki bezlitośni. Zwrócili jej uwagę, że przemysłowe uprawy roślin (np. soja) również są szkodliwe, więc powinno się zakazać reklam produktów wegańskich. Uważa tak m.in. posłanka Agnieszka Pomaska. Niektórzy idą dalej i proponują zakazania wszystkiego, bo do produkcji czegokolwiek  potrzebna jest energia i transport, co powoduje szkodliwą emisję.

A co jeśli komuś szkodzą poglądy i pomysły Sylwii Spurek?

Już dawno powinien być zakaz reklamy każdego produktu, który szkodzi zdrowiu ludzi, negatywnie wpływa na klimat, powoduje cierpienie zwierząt, narusza prawa człowieka. Mamy zakaz reklamy i promocji papierosów - czas na zakaz promowania mięsa, mleka, nabiału – napisała Sylwia Spurek na Twitterze.