18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Radosna nowina

Świąteczny prezent Kaczyńskiego! Prezes odchodzi z rządu

24.12.2021  10:03
Jarosław Kaczyński chce odejść z rządu
Jarosław Kaczyński chce odejść z rządu Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński tuż przed świętami postanowił ogłosić radosną nowinę. Prezes PiS celowo lub przypadkowo uszczęśliwił większość narodu, zapowiadając odejście z rządu. Czyżby senior z Żoliborza szykował się do przejścia na emeryturę?

Jarosław Kaczyński w przedświątecznym wywiadzie dla "Gazety Polskiej" opowiadał o szansach na utrzymanie władzy po kolejnych wyborach, prognozował walkę z pandemią oraz... podał termin odejścia z rządu. Polacy zacierają ręce i liczą, że to tylko początek kolejnych odejść prezesa PiS.

Przed nami trudny czas, bo i pandemia, i trawiący świat kryzys gospodarczy, i agresja ze wschodu. Na razie radzimy sobie z tymi wyzwaniami skutecznie, jeśli nic się nie zmieni, to oceniam nasze szanse [na utrzymanie władzy – przyp. red.] naprawdę wysoko - ocenił wicepremier.

Zdaniem Kaczyńskiego, aby osiągnąć sukces, partia powinna uaktywnić się w istotnych kwestiach. Jak dodał, by to zrobić, do końca marca 2022 roku odejdzie z rządu, by "zająć się partią na 100 proc.".

Ale istotna jest jeszcze jedna sprawa - kondycja głównej partii, czyli Prawa i Sprawiedliwości. Nasze ugrupowanie musi się uaktywnić w tych kwestiach, które są istotne. Dziś bywa często tak, że działa, ale nie tam, gdzie potrzeba. Dlatego właśnie najpewniej do końca I kwartału zajmę się partią na 100 proc. i zrezygnuję z zasiadania w rządzie - stwierdził prezes.

Warto podkreślić, że PiS w wyniku ostatnich afer oraz szalejącej inflacji przeżywa poważny kryzys, co obrazują wyjątkowo kiepskie sondaże wyborcze.

Jarosław Kaczyński o pandemii

Prezes Prawa i Sprawiedliwości opowiedział też o rządowej strategii na walkę z piątą falą pandemii. Odniósł się też do możliwości wprowadzenia lockdownu.

Próbujemy podążać drogą liczenia się z realiami. Naprawdę nie kierujemy się żadnym oportunizmem politycznym. Kierujemy się przede wszystkim kwestią egzekwowalności ewentualnych ograniczeń. Nie ma sensu wprowadzać restrykcji, skoro nie da się sprawić, by były stosowane. Mamy świadomość wielkiej niechęci społeczeństwa do ograniczeń, nie mówiąc już o lockdownie - mówił 72-latek.

Kaczyński nie ukrywa jednak, że należy chronić służbę zdrowia przed załamaniem, a "jedyną szansą są szczepienia". Wicepremier podkreślił, że konieczne jest zapewnienie "radykalnego wzrostu" osób zaszczepionych, co może sugerować nałożenie obowiązku szczepień na kolejne grupy obywateli.