18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sylwester 2020

Zakaz przemieszczania się BĘDZIE egzekwowany

31.12.2020  08:51
Sylwester 2020: Zakaz przemieszczania się
Sylwester 2020: Zakaz przemieszczania się Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Sylwester 2020 będzie zdecydowanie inny niż wszystkie do tej pory. Zakaz przemieszczania się będzie egzekwowany zgodnie z zapowiedziami polityków. Ze wszech miar bezpieczniej postąpimy, zostając tego wieczoru w domu.

Sylwester 2020 wiąże się z nowymi obostrzeniami. Premier Mateusz Morawiecki jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia zapowiedział, że będzie wtedy obowiązywał zakaz przemieszczania się w Polsce. 

Sylwester 2020: Zakaz przemieszczania się będzie egzekwowany

Od godziny 19:00 do 6:00 rano poza przypadkami mającymi na celu zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych - nie będziemy mogli się przemieszczać. Tuż po wydaniu tego obostrzenia, w kraju pojawiły się głosy, że jest ono bezprawne i że nie będzie mogło być przez rządzących egzekwowane. Teraz okazuje się, że jak najbardziej wyciągane będą konsekwencje od osób, które nie przestrzegają nowych zasad.

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker zapowiedział, że tego wieczoru realnie policja będzie sprawdzała, kto przemieszcza się zgodnie z duchem obostrzenia zaproponowanego przez rząd.

O wyniku interwencji będzie decydował policyjny patrol i to policyjny patrol oceni, czy te działania są zgodne z przepisem, czy nie. A przede wszystkim policja tego dnia, jak zawsze w sylwestra, a może teraz szczególniej, będzie kontrolowała trzeźwość kierowców, będzie także reagowała na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych - tak, jak co roku

- tłumaczył wiceminister. 

Zdecydowanie daje to wszystkim do myślenia, że lepiej zachować zdrowy rozsądek i zostać tego wyjątkowego wieczoru w domu. W końcu chyba nikt nie ma ochoty przygarnąć mandatu w nowy rok.

Czytaj także
Przeczytaj więcej