18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poradzą sobie?

Szczepienia na COVID-19 będą co roku. Dworczyk zdradził cel rządu

Bartłomiej Ciepielewski
11.01.2021  09:27
PiS chce co rok szczepić Polaków
PiS chce co rok szczepić Polaków Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Szczepienia w kraju przebiegają w ślimaczym tempie, a według najnowszych doniesień rządu, preparat trzeba będzie przyjmować co roku. Michał Dworczyk w najnowszym wywiadzie ujawnił plany PiS oraz poinformował o szczepieniu seniorów, nauczycieli i służb mundurowych.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk w najnowszym wywiadzie dla "Wprost" podał datę rozpoczęcia szczepień u osób spoza grupy "0". Już 15 stycznia ruszą zapisy na szczepionki dla seniorów, pracowników służb mundurowych oraz nauczycieli.

Na dostęp do preparatu znacznie dłużej będą musieli poczekać ludzie młodzi. Polityk zapytany o szczepienia dla 30-latków przyznał, że nie zna konkretnego terminu.

Jedyne, co dziś można powiedzieć to – w tym roku. A jeżeli chodzi o dokładny termin, to odpowiedź brzmi – nie wiem, bo na to wpływa wiele czynników. Może ktoś udaje, że wie, ale w Europie raczej przeważa krótki horyzont w tej sprawie – poinformował Dworczyk.

Rzecznik rządu poinformował również, że tempo szczepień uzależnione będzie w dużej mierze od producentów szczepionki. Wyrobią się w tym roku?

Szczepienia na COVID-19 będą co roku?

Polityk PiS przyznał, że Polacy najprawdopodobniej co roku będą musieli szczepić się przeciw COVID-19.

Kolejny cel to zaszczepić w tym roku jak najwięcej Polaków i przygotować system na następne lata, bo wszystko wskazuje na to, że szczepić się będziemy musieli co roku - ogłosił pełnomocnik rządu.

Pod koniec wywiadu Michał Dworczyk zapewnił, że Mateusz Morawiecki wraz z Jarosławem Kaczyńskim poprowadzą Zjednoczoną Prawicę do zwycięstwa w kolejnych wyborach. Śledząc najnowsze sondaże wyborcze można zauważyć, że słowa te nie brzmią jednak wiarygodnie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze