18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe decyzje?

Szczepienia na Covid-19 będą obowiązkowe?! Rząd zabiera głos

04.05.2021  15:22
Szczepienia na Covid-19
Szczepienia na Covid-19 Fot: OJCIECH STROZYK/REPORTER

Szczepienia na Covid-19 to aktualnie najważniejsza procedura na świecie. Wszyscy chcemy wyjść z pandemii koronawirusa jak najszybciej. Czy sugerując się taką motywacją, nasz rząd postanowi wprowadzić obowiązek poddania się tej procedurze? Głos w tej sprawie zabrał Michał Dworczyk.

Szczepienie na Covid-19 to zdecydowanie najważniejszy moment, przed którym stajemy od początku pandemii koronawirusa w kraju. Dzięki temu, że społeczeństwo coraz chętniej szczepi się przeciwko temu patogenowi, obserwujemy wyraźne spadki liczby zachorowań.

Szczepienie na Covid-19 będzie obowiązkowe?

Niestety, w tym samym czasie wirus również walczy o swoją dominację, między innymi mutując. W Polsce pojawiły się już dwa ogniska mutacji indyjskiej, dlatego wszyscy mamy nadzieję, że szczepienia wystarczą również do walki z nimi. Czy rząd sugerując się chęcią powrotu do normalności, postanowi wprowadzić obowiązek szczepień przeciwko Covid-19? Głos w tej sprawie zabrał szef KPRM Michał Dworczyk.

Polacy chętnie się szczepią, czego dowód mieliśmy w ostatnią majówkę. Rośnie też, przynajmniej deklaratywna, bo wynikająca z badań prowadzonych regularnie, liczba osób zainteresowanych szczepieniem; i na razie nie słyszałem takich dyskusji o tym, żeby szczepienia przeciw COVID-19 miały być obowiązkowe

- stwierdził szef KPRM.

"W maju ruszamy z kampanią pro frekwencyjną i jesteśmy przekonani, że ona wpłynie pozytywnie na gotowość i decyzję o szczepieniach" - dodał Michał Dworczyk. Wygląda więc na to, że chęć młodych Polaków do poddania się procedurze sprawi, że rząd nie zdecyduje się na obowiązkowe szczepienia.

Jesteście równie pozytywnie nastawieni co szef KPRM?

Czytaj także
Przeczytaj więcej