18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zapadła decyzja!

Czy Kaczyński zaszczepi się na COVID-19?

Wojciech Kozicki
15.12.2020  17:42
Kaczyński zaszczepi się na koronawirusa. Naród pójdzie jego śladem?
Kaczyński zaszczepi się na koronawirusa. Naród pójdzie jego śladem? Fot: Piotr Molecki/East News

Szczepionka na koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce będzie dostępna już wkrótce. Wiele osób uważa, że jest potencjalnie niebezpieczna i nie ma zamiaru się szczepić. Tymczasem Jarosław Kaczyński już zdecydował i przyjmie szczepionkę. Polacy pójdą jego śladem?

Narodowa strategia szczepień ruszy już wkrótce, a minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnia, że Polska jest gwarantem bezpieczeństwa specyfiku od koncernu Pfizer. Czy rzeczywiście nie ma się czego bać? Dyrektor Biura Prezydialnego PiS Michał Moskal właśnie przekazał informację, że na koronawirusa zaszczepi się sam prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Szczepionka na COVID-19. Kaczyński igły się nie boi

Moskal napisał na Twitterze, że osoby, które zniechęcają do szczepienia się na COVID-19,  zachowują się skrajnie nieodpowiedzialnie. Jego zadaniem nie szczepimy się dla siebie, ale dla innych, których możemy zarazić i dla dobra wspólnego. W podobnym tonie wypowiadał się również minister zdrowia Adam Niedzieli, zapowiadając nawet specjalny katalog korzyści dla osób zaszczepionych.

Szczepienia na koronawirusa w Polsce zaczną się już w 2021 roku. Polska zakontraktowała już 60 milionów dawek specyfiku.

Mamy już dzisiaj zakontraktowanych ponad 60 mln dawek od 6 firm, które jako pierwsze przedstawiły swoją dokumentację do akceptacji przez odpowiednie agencje medyczne. Priorytetem nr 1 jest zaszczepienie jak największej liczby osób – powiedział Mateusz Morawiecki na wtorkowej konferencji prasowej.

Czytaj także
Przeczytaj więcej