18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Morawiecki zdecydował

Szczepionka na koronawirusa. Polska zapłaci miliony!

Wojciech Kozicki
04.05.2020  18:35
Premier Morawiecki daje pieniądze na leczenie koronawirusa
Premier Morawiecki daje pieniądze na leczenie koronawirusa Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Eksperci zapowiadają, że szczepionka na koronawirusa jest już bliska. Kolejne rządy i politycy potrzebują jednak pieniędzy, które są potrzebne, by ten "cudowny lek" stworzyć. Tak się składa, że Polsce się powodzi, kryzys gospodarczy nam nie straszny, więc premier Mateusz Morawiecki zaoferował miliony na szczepionkę!

Kiedy powstanie szczepionka na koronawirusa? Możliwe, że dzięki Polsce nastąpi to szybciej. Premier Mateusz Morawiecki ma gest i podczas poniedziałkowej globalnej konferencji darczyńców, ogłosił że Polska i kraje Grupy Wyszehradzkiej dadzą dodatkowe 3 mln euro w ramach inicjatywy na rzecz przyspieszenia opracowania szczepionki i leków na Covid-19.

Aby zebrać fundusze na wsparcie tego przedsięwzięcia, Unia Europejska i jej partnerzy organizują światowy maraton składania deklaracji wkładów finansowych. Gospodarzem spotkania online jest Komisji Europejska – podaje Polsat News.

Szczepionka na koronawirusa - ile to będzie kosztowało?

Morawiecki ma nadzieję, że 3 mln złotych przyspieszą procesy opracowania niedrogich leków i szczepionki, jak również efektywnych metod testów na Covid-19. Polskieradio24.pl podaje, że w sumie potrzebne jest 7,5 mld euro, a Przewodnicząca Komisja Europejskiej Ursula von der Leyen zadeklarowała już przekazanie miliarda euro z unijnego budżetu. Wkład Polski ma wynosić 750 tysięcy euro.

Mam nadzieję, że ten wkład będzie znaczącym krokiem w stronę wspólnego europejskiego zwycięstwa nad pandemią i stworzy grunt pod przyszłą współpracę w podobnych kwestiach – zapowiedział Morawiecki.

Przeczytaj więcej
Komentarze