18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskakujące informacje

Szczepionki już jadą do Polski? Niedzielski podał termin

Bartłomiej Ciepielewski
15.12.2020  13:31
Minister zdrowia jest zaskoczony?
Minister zdrowia jest zaskoczony? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

We wtorek odbyła się konferencja prasowa dotycząca pandemii koronawirusa. Minister zdrowia ujawnił termin pojawienia się pierwszych szczepionek w kraju. Zdaniem Adama Niedzielskiego mogą one do nas dotrzeć jeszcze w tym roku.

Podczas konferencji prasowej rządu minister zdrowia ujawnił kolejne kroki walki z pandemią. Priorytetem jest jak najszybsze rozpoczęcie szczepień.

Pierwsze szczepionki trafią w grudniu do Polski?

Adam Niedzielski podkreślił, że za sprawą interwencji premiera Matusza Morawieckiego, przyspieszono prace nad dopuszczeniem szczepionki na rynek. Pojawi się ona znacznie wcześniej niż przypuszczano.

Dzięki interwencji pana premiera na Radzie Europejskiej posiedzenie komisji, która dopuszcza szczepionkę na rynek europejski, odbędzie się wcześniej. Co to oznacza? Oznacza to, że być może nawet w tym roku będziemy mieli szansę taką, że pojawią się pierwsze szczepionki na polskim rynku - poinformował minister zdrowia.

Przyspieszenie dostaw zdaniem ministra jest dużym wyzwaniem logistycznym, ale możliwym do zrealizowania. Pierwsze dawki będą przysługiwać personelowi medycznemu, seniorom, pensjonariuszom DPS i ZOL, służbom mundurowym oraz nauczycielom.

Czytaj także
Przeczytaj więcej